Arama

Sahurda saldırdılar: 3 ölü, 7 yaralı

Sahurda saldırdılar: 3 ölü, 7 yaralı

Esed rejimi ve destekli terörist grupların, "İdlib " sınırları içindeki yerleşimlere sahur vakti düzenlediği saldırılarda 3 sivil yaşamını yitirdi, 7 sivil yaralandı.

'de yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, rejimi ordusu ile destekli yabancı terörist gruplardan oluşan rejim güçleri, "İdlib " sınırları içerisinde 'in batı kırsalında Kefer Dael köyüne sahur vaktinde havan, top ve roketle saldırı düzenledi.

() kaynaklarına göre, köye düzenlenen saldırı sonucunda 3 sivil yaşamını yitirdi, 7 sivil yaralandı.

"İDLİB GERGİNLİĞİ AZALTMASI BÖLGESİ"NDEKİ SON DURUM

, ve İran, 4-5 Mayıs 2017'deki toplantısında, İdlib ve çevresini "Gerginliği Azaltma Bölgesi" ilan etmişti. Türkiye ve Rusya, rejim güçlerinin bu kapsamda başlatılan ateşkes sürecini ihlal eden saldırıları karşısında söz konusu bölge için ek mutabakata varmıştı. Rejim, destekçilerinin yardımıyla 17 Eylül 2018'de Soçi'de imzalanan mutabakata rağmen saldırılarına devam ediyor. Rejim güçleri ve destekçilerinin, 'ın başkenti Nur Sultan'da 25-26 Nisan'da Türkiye, Rusya ve İran arasında düzenlenen 12. toplantı sırasında artırdığı saldırılar aynı yoğunlukta devam ediyor.

Sivil Savunma (Beyaz Baretliler) kaynakları, 25 Nisan'dan bu yana en az 140 sivilin yaşamını yitirdiğini, 375'ten fazla sivilin yaralandığını belirtiyor.

2019 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN