Arama

Kur’an’ı tarafından basılacak

Yayınlanma Tarihi: 23.12.2018 00:00 Güncelleme Tarihi: 23.12.2018 10:23
Mescid-i Aksa Kur’an’ı IRCICA tarafından basılacak

Devlet Başkanı Abbas’ın ile İlişkiler ve Dini İşlerden Sorumlu Başdanışmanı El-Hebbaş, Mushafı olarak bilinen Filistin Mushafı’nın basımı için, ile mutabakat zaptı imzaladı.

Devlet Başkanı 'ın ile İlişkiler ve Dini İşlerden Sorumlu BaşdanışmanıŞeyh Mahmud El-Hebbaş, Mushafı olarak bilinen Filistin Mushafı'nın basımı için, İslam Tarih Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi () ile mutabakat zaptı imzaladı.

Filistin resmi haber ajansı WAFA'ya göre, Filistin Devlet Başkanı Abbas'ın Başdanışmanı , "Mescid-i 'nın yazımı ile ayet ve surelerle ilgili dini mercilerce tüm tetkiklerin tamamlanmasının ardından Filistin'e özgü ilk Kur'an-ı Kerim'in basım işlemlerine başladık." dedi.

Şeyh Hebbaş açıklamasında, tüm hakları Filistin Devleti'ne ait olan ve orijinal el yazması Kur'an-ı Kerim'e göre yazımı tamamlanan Filistin Mushafı'nın basım ve ciltleme işlemlerinin yanı sıra, süsleme, teknik, lojistik ve danışmanlık hizmetinin de IRCICA tarafından üstlenildiğini kaydetti.

Mescid-i Aksa Mushafı'nın basımının önemli manalar taşıdığına dikkati çeken Şeyh Hebbaş, bu çalışma, "Allah'ın kitabının ve ayetlerinin bu kutsal topraklarla olan bağını teyit ediyor." değerlendirmesinde bulundu.

Şeyh Hebbaş, 2019 yılının Filistin Mushafı yılı olmasını temenni ettiğine işaret ederek, Mescid-i Aksa Mushafı'nın tüm planlama yazım ve yayın sorumluluğunun Filistin Devlet Başkanlığı'na ait olduğunu vurguladı.

2020 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN