Arama

Avustralya'da 'Buyurun, ben Müslümanım' etkinliği

Avustralya’da ’Buyurun, ben Müslümanım’ etkinliği
Yayınlanma Tarihi: 29.4.2017 12:48:00
Avustralyalı Türkler, İslamofobi’ye karşı "Buyurun, ben Müslümanım" etkinliği düzenledi.

Avustralya’da yaşayan Türkler, ülkede artan İslamofobi’ye karşı Melbourne ve Sydney’in işlek caddelerinde stant açarak, "Buyurun, ben Müslümanım" etkinliği düzenledi.

Avustralya İslam Toplumu Milli Görüş (AIGMG) tarafından organize edilen etkinlik çerçevesinde açılan stantlarda İslam hakkında bilgi paylaşıldı.
Her iki kente dört faklı noktada kurulan stantlarda Avustralyalılara İslami bilgilerin yer aldığı broşürlerin yanı sıra 3 bin 500 gül dağıtıldı.Avustralyalıların yoğun ilgi gösterdiği etkinliği organize eden İMGT Avustralya Kurumsal İletişim Başkanı Yusuf Özen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, halktan çok olumlu tepki aldıklarını söyledi.
Özen, "Amacımız insanların Müslümanlara karşı ön yargılarını kırmak, güler yüzle gül dağıtmak, onların İslam hakkındaki sorularını cevaplamak ve medyadan değil de doğrudan bizden İslam ile ilgili bilgi edinmelerini sağlamak." dedi.
"Pozitif mesaj yolladığımızı düşünüyorlar"
Avustralyalıların etkinlikten memnun olduğunu dile getiren Nuray Okçum da "Pozitif mesaj yolladığımızı düşünüyorlar. Gülleri alınca mutlu oluyorlar, gülüyorlar. Bazıları gülleri almıyorlar ama İslam’ı iyi temsil ettiğimiz için teşekkür ediyorlar bize. O yüzden bende çok mutlu oluyorum." diye konuştu.

"Gül dağıtmak güzel bir fikir"
Gül dağıtarak, insanlara Müslümanlar hakkında bilgi vermenin iyi bir fikir olduğunu belirten Avustralyalı Gayle Humphries, "Bence çok güzel bir fikir, çünkü insanlarla konuşmalarına ve insanlara neden gül dağıttıklarını anlatmalarına fırsat veriyor. Haberlerde gördükleri gibi Müslümanların kötü olmadığını anlatmaya çalışıyorlar ve ben yaptıklarının çok güzel, mükemmel bir şey olduğunu düşünüyorum." ifadelerini kullandı.
2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN