Arama

'da 11 sivil daha öldü

Yayınlanma Tarihi: 12.09.2017 00:00 Güncelleme Tarihi: 12.09.2017 17:14
Rakka'da 11 sivil daha öldü

ve karşıtı " sessizce katlediliyor" adlı yerel aktivist ağı, sosyal medya hesabında, bu sabah saatlerinde koalisyonun saldırısında 11 sivilin hayatını kaybettiğini duyurdu

Suriye'nin ilinde terör örgütü kontrolündeki bir mahallede, öncülüğündeki koalisyonun hava saldırısı sonucu 11 sivilin hayatını kaybettiği bildirildi.

Terör örgütleri DEAŞ ve karşıtı "Rakka sessizce katlediliyor" adlı yerel aktivist ağı, sosyal medya hesabında, bu sabah saatlerinde koalisyonun saldırısında 11 sivilin hayatını kaybettiğini duyurdu.

(BM) 'nın Danışmanı Jan Egeland, 24 Ağustos'taki açıklamasında, Rakka'da kapana kısılan 20 binden fazla sivilin tahliyesi için ABD öncülüğündeki güçlerinin sürdürdüğü bombardımana ara verilmesi çağrısı yapmıştı.

BM Uluslararası Bağımsız Suriye Araştırma Komisyonu da 7 Eylül'deki raporunda, koalisyonun sivillere yönelik hava saldırılarından büyük endişe duyulduğu belirtilmişti. Raporda, terör örgütü PKK/PYD'nin öncülüğündeki 'nin Rakka'da "ciddi sayıda" sivili öldürdüğü ve yaraladığı ifade edilmişti.
2021 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN