Arama

Mescid-i Nebevi'de ilk cuma

Hac ibadetini yerine getirmek için Medine'ye gelen binlerce hacı adayı ilk cuma namazını Hazreti Muhammed'in kabrinin de bulunduğu Mescid-i Nebevi'de eda etti.

Mescid-i Nebevi’de ilk cuma
Yayınlanma Tarihi: 4.8.2017 00:00:00 Güncelleme Tarihi: 04.08.2017 17:44

Hac ibadetini yerine getirmek için Suudi Arabistan'ın Medine kentine gelen hacı adayları, ilk cuma namazını içinde Hazreti Muhammed'in kabrinin de bulunduğu Mescid-i Nebevi'de eda etti.

Cuma namazını Mescid-i Nebevi'de kılmak isteyen binlerce hacı adayı saatler öncesinden Harem-i Şerif'e akın etmeye başladı. Kalabalık ve sıcak hava nedeniyle hacı adaylarından pek çoğu namazlarını avluda açılan dev şemsiyeler altında kıldı.

MEDİNE'YE 300 BİN HACI ADAYI GELDİ

Öte yandan şu ana kadar Medine'ye yaklaşık 300 bin hacı adayının geldiği belirtildi.

Medine'ye gelen hacı adaylarına ilişkin istatistik bilgi toplayan, hükümete bağlı Edla Kurumu'ndan yapılan açıklamada, "kente yeni hac mevsimi içinde şu ana kadar yaklaşık 300 bin hacı adayının geldiği ve bu sayının her geçen gün arttığı" ifade edildi.

Medine'deki hacı adayları arasında "41 bin 180 kişi ile Endonezyalıların ilk sırada" olduğuna işaret edilen açıklamada, Medine'deki ziyaretlerini tamamlayan hacı adaylarından 20 bin 680'inin Mekke'ye geçtiği aktarıldı.

2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN