Arama

El Bab’da askerlerin bayram namazı

Fırat Kalkanı Harekatı ile Suriye'nin El Bab şehrini DEAŞ'lı teröristlerden temizleyen askerler, bayram namazı için bir araya geldi. İmamın ardından, operasyonları yöneten Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı'nın da minbere çıkarak askerlere bir konuşma yaptığı görülüyor.

El Bab’da askerlerin bayram namazı
Yayınlanma Tarihi: 27.6.2017 00:00:00 Güncelleme Tarihi: 27.06.2017 11:47

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin El Bab'taki görevinin sürdüğünü gösteren fotoğraflar ortaya çıktı. Askerler bayram namazı için El Bab'ta bir araya geldi.

Terör örgütü DEAŞ'ı Fırat Kalkanı Harekatı ile Suriye'nin El Bab şehrinden temizleyen askerler, bayram namazı için bir araya geldi. Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar tarafından El Bab'daki namazdan fotoğraflar ve bilgiler paylaşıldı.

Ağar'ın paylaştığı fotoğraflarda, namazı kıldıran imamdan sonra; operasyonları yöneten Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı'nın minbere çıktığı görülürken Aksakallı'nın, "Bütün dünyanın karşımıza dikildiği Bab'da 'şehadete ulaşan kardeşlerimizle birlikte' büyük destanlar yaratarak, bu millete, bu orduya hiç kimsenin boyun eğdiremeyeceğini bir kez daha dünyaya haykırdık. Bundan sonra da tarihi ve vicdani en büyük sorumluluğumuz, bu topraklardaki Kürt, Türkmen, Arap bütün insanlara adaletin, merhametin olduğu güven içinde bir yaşam sağlamaktır" dediği belirtildi.

2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN