Arama

  • Anasayfa
  • Gündem
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kentsel dönüşüm uyarısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kentsel dönüşüm uyarısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar'da Hacı Harun Ekşi Camii’nin ibadete açılış töreninde önemli açıklamalarda bulundu. Namaz çıkışı bir vatandaşın kendisine 'kentsel dönüşümle' ilgili dert yandığını anlatan Erdoğan, vatandaşların mağduriyet yaşamaması için neler yapması gerektiğini net bir dille açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kentsel dönüşüm uyarısı
Yayınlanma Tarihi: 1.2.2019 16:13:42 Güncelleme Tarihi: 01.02.2019 16:12

Üsküdar'da Hacı Harun Ekşi Camii'nin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kentsel dönüşümle ilgili olarak, "Bizim zorla bir kentsel dönüşüm adımımız yok. Depremle ilgili bir sıkıntı var malum. Bütün mesele gönüllülük esasına dayalı olarak" açıklaması yaptı.

Kenstel dönüşümle ilgili açıklama yapan Erdoğan şunları söyledi:

"Namaz çıkışı bir kardeşimiz yanıma yaklaştı. Buralar kentsel dönüşüm kapsamı içinde olan yerler. Bizim zorla bir kentsel dönüşüm adımımız yok. Depremle ilgili bir sıkıntı var malum.

Bütün mesele gönüllülük esasına dayalı olarak. Bazı müteahhitler yüzde 60-70'ini alırım kapıya koyarım diyormuş. Müteahhide evini vermeye mecbur değilsin. Böyle bir sıkıntı olduğu anda muhtara, belediye bakanınıza gelin bana bildirin.

Her şey gönüllülük esasına dayalı, kimseyi buradan kovmaya dayalı bir şey söz konusu değildir. Belediye başkanı arkadaşlarımızın bu konuda aracı olması suretiyle Bakanlarımızın da devreye girmesiyle bu adımı atarız. Vatandaşın mağdur olmasına fırsat vermeyiz. Müteahhitler kazansın diye böyle adım atmayız."

2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN