Arama

Sudanlı yetimlerden 'Zeytin Dalı' duası

TSK'nın, Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'na Sudanlı yetimler dualarıyla destek oldular. TSK'nın, Afrin bölgesinde "PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş bölge halkını baskı ve zulümden kurtarmak" üzere başlattığı operasyonun zafere ulaşmasını dileyen yetimler, Fetih Suresi'ni okudular.

Sudanlı yetimlerden ’Zeytin Dalı’ duası
Yayınlanma Tarihi: 22.1.2018 00:00:00 Güncelleme Tarihi: 22.01.2018 13:24

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK), Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'na Sudanlı yetimlerden destek geldi.


TSK'nın, Afrin bölgesinde "PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş bölge halkını baskı ve zulümden kurtarmak" üzere başlattığı operasyonun zafere ulaşmasını dileyen yetimler, Fetih Suresi'ni okudu.


Umdurman kentinin Darüsselam bölgesindeki Osman bin Affan Kuran Kursu'nun 312 öğrencisi, okudukları Kuran-ı Kerim'in ardından Türk askeri için dua etti.


Yetim Ahmet Musa, yaptığı açıklamada, "Allah Türk askerini korusun." dedi.


NYALALI YETİMLER DE TSK'YA DESTEK VERDİ

Sudan'ın Nyala şehrinde bulunan Şeyh Ahmed Farah Abdullah Kur'an Kursu'ndaki yetimler de okudukları dualarla TSK'ya destek verdi.


Türk bayrağı tutan yetimler, kağıda "Zeytin Dalı" yazarak Türk ordusunun yanında yer aldıklarını belirtti.

2023 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN