Arama

  • Anasayfa
  • Gündem
  • Kaynak Holding’in FETÖ dönemindeki yöneticilerine 7 ilde yeni bir operasyon başlatldı

Kaynak Holding’in FETÖ dönemindeki yöneticilerine 7 ilde yeni bir operasyon başlatldı

Kaynak Holding’in FETÖ dönemindeki yöneticilerine 7 ilde yeni bir operasyon başlatldı
Yayınlanma Tarihi: 7.6.2017 12:01:00 Güncelleme Tarihi: 07.06.2017 16:31

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Fethullahçı Terör Örgütü’ne yönelik yeni büyük bir operasyon başlatıldı. İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla Kaynak Holding bünyesinde bulunan 19 şirket, 1 dernek ve 1 vakıfa yönelik 7 ilde eş zamanlı operasyon düzenledi


FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak ve örgüte finansal destek sağlamak’ suçlarını işlediği iddia edilen 128 şüphelinin büyük bir kısmı yakalanarak gözaltına alındı. Diğerlerinin yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

Uzun yıllar Fethullahçı Terör Örgütü’nün kontrolünde kalan ve 2015 yılında yönetimine kayyum atanan Kaynak Holding ve bağlı şirketlerin üst düzey yöneticilerine yönelik yeni bir operasyon başlatıldı. 128 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Mali polis, 7 ildeki 103 adreste arama başlattı.

İŞTE SUÇLAMALAR

’Silahlı Terör Örgütü Kurmak ve Yönetmek’, ’Silahlı Terör Örgütü Üyesi Olmak’, ’Terörizmin Finansmanı’, ’Terör Örgütünün Propagandasını Yapmak’ ve ’Kara Paranın Aklanması’ suçları çerçevesinde yürütülen soruşturma kapsamındaki operasyonda, 103 adreste de hakimlik kararı ile arama başlatıldı. Hakkında gözaltı kararı verilen isimlerin Kaynak Holding ve bünyesindeki şirketlerin FETÖ dönemindeki yöneticileri oldukları öğrenildi. Sabahın ilk saatlerinde şüphelilere ait adreslere giden İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, gözaltı ve arama işlemi gerçekleştirdi. Adreslerdeki dijital ve evrak niteliğindeki tüm delillere el konuldu.

Başsavcılığın, Kaynak Holding ile ilgili Dosyaya yeni ulaşan önemli bir dijital rapor ve MASAK çalışması üzerine uzun süredir çalışması süren bu operasyon için düğmeye bastığı öğrenildi.
2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN