Arama

  • Anasayfa
  • Gündem
  • Venezuela, Amerikan Devletleri Örgütünden ayrılıyor

Venezuela, Amerikan Devletleri Örgütünden ayrılıyor

Venezuela, Amerikan Devletleri Örgütünden ayrılıyor
Yayınlanma Tarihi: 27.4.2017 10:09:00
Venezuela Devlet Başkanı Maduro, ülkesinin Amerikan Devletleri Örgütünden derhal çekilmesi için talimat verdiğini açıkladı.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ülkesinin Amerikan Devletleri Örgütünden (OAS) derhal çekilmesi için talimat verdiğini açıkladı.

Maduro, Dışişleri Bakanı Delcy Rodriguez’in de işaret ettiği OAS üyeliğinden çekilme konusunda sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

"Emperyalist müdahaleciliği" boşa çıkarmak için büyük bir adım attığını belirten Maduro, "Devlet Başkanı olarak, anayasanın bana tanıdığı özel yetkilerimi kullanarak Venezuela’nın Amerikan Devletleri Örgütünden derhal çekilmesi talimatını verdim." ifadesini kullandı.

Maduro, "Venezuela’ya karşı uygulanan müdahaleci planın" boşa çıkarılması için dünya ve Amerika halklarından anlayış ve dayanışma beklediğini vurguladı.

Dışişleri Bakanı Rodruiguez açıklamıştı
Venezuela Dışişleri Bakanı Rodriguez de devlet televizyonuna konuyla ilgili açıklama yapmış ve Maduro’nun, bölge ülkeleri dışişleri bakanlarının Venezuela’daki siyasi krizi görüşmek üzere Caracas yönetiminin desteği olmadan bir araya gelmesi durumunda ülkesinin OAS’tan ayrılması için çalışmalara başlanması talimatı verdiğini aktarmıştı.
2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN