Arama

Feto itini besleyen fena yakalandı

Yayınlanma Tarihi: 29.03.2017 12:57
Feto itini besleyen ABD fena yakalandı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı kaynakları, 21 Temmuz 2016’da, saat 10.22’de ABD İstanbul Başkonsolosluğu adına kayıtlı numaradan, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) "hava kuvvetleri imamı" olduğu belirtilen Adil Öksüz’ün cep telefonunun arandığına dair kayıt bulunduğunu bildirdi.


’nün hava kuvvetleri sorumlusu olan , girişimi sırasında Akıncı Üssü’nde yakalanmış ve ardından skandal bir gerekçe ile serbest bırakılmıştı.
FETÖ’nün hava kuvvetleri sorumlusu olan Adil Öksüz, darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü’nde yakalanmış ve ardından skandal bir gerekçe ile serbest bırakılmıştı.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, "21 Temmuz 2016 tarihinde, saat 10.22’de İstanbul Başkonsolosluğu adına kayıtlı numaradan Adil Öksüz’ün cep telefonunun arandığına dair kayıt var" denildi.
Başsavcılık kaynakları, yargı muhabirlerinin, bugün bir gazetede yayınlanan "darbe girişimi gecesi Öksüz’ün, santral numarasından arandığına" ilişkin habere yönelik soruları üzerine, "21 Temmuz 2016 tarihinde, saat 10.22’de ABD İstanbul Başkonsolosluğu adına kayıtlı numaradan Adil Öksüz’ün cep telefonunun arandığına dair kayıt var." bilgisini paylaştı.
Öte yandan, Öksüz’ün de şüphelileri arasında yer aldığı, darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü’ndeki eylemlere yönelik iddianamenin son kontrollerinin yapıldığı, muhtemelen yarın mahkemeye gönderileceği belirtildi.
2021 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN