Arama

  • Anasayfa
  • Gündem
  • "Siyer bizim Kur'an-ı Kerim'i anlama kılavuzumuzdur"

"Siyer bizim Kur'an-ı Kerim'i anlama kılavuzumuzdur"

Haliç Kongre Merkezi’nde Meridyen Derneği VII. Hadis ve Siret Araştırmaları Ödül Töreni’ninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam alemine önemli mesajlar verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Peygamberimizin sünnetini hedef almakla Kur'an-ı Kerim'i hedef almak arasında fark yoktur. İslam umut olmayı sürdürdükçe belli çevrelerce hedef alınmaya devam edecektir. Siyer bizim Kur'an-ı Kerim'i anlama kılavuzumuzdur. Peygamberimizin hayatının her aşaması bizim için örnektir” şeklinde konuştu.

Siyer bizim Kur’an-ı Kerim’i anlama kılavuzumuzdur
Yayınlanma Tarihi: 16.12.2017 00:00:00 Güncelleme Tarihi: 16.12.2017 14:18

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan detaylar şöyle;

"SİYER BİZİM KUR'AN-I KERİM'İ ANLAMA KILAVUZUMUZDUR"

Meridyen Derneği VII. Hadis ve Siret Araştırmaları Ödül Töreni'ninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yedincisi tertip edilen ödül töreninin ciddi bir boşluğu doldurduğuna inanıyorum. Hadis veri tabanı projesi, internet üzerinden sahih bilgi kaynaklarına ulaşmak için hazırlanan bir projedir. Türkiye'de ilk olan bu projenin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Peygamber Efendimizin sünneti hedef alma ile Kur'an-ı Kerim'i hedef almak arasından fark yoktur. İslam umut olmayı sürdürdükçe belli çevrelerce hedef alınmaya devam edecektir. Siyer bizim Kur'an-ı Kerim'i anlama kılavuzumuzdur. Peygamberimizin hayatının her aşaması bizim için örnektir" dedi.

"GÜNÜMÜZÜN 'NERON'LARI YENİ BİR ATEŞ YAKTI"

İslam dünyasının içinde bulunduğu duruma da değinen Erdoğan, "Bölgemiz son dönemde oldukça sancılı süreçlerden geçiyor. Türkiye olarak her hal ve şart altında krizleri suhuletle aşmaya çalışıyoruz. Biz bu gayretler içindeyken bir bakıyoruz ki günümüzün Neron'ları yeni bir ateş yakmış. İslam dünyası yeniden dizayn edilmek isteniyor. Müslümanların kavgasının yegane kazananı silah tüccarlarıdır. Bugün İsrail ve ABD yönetimi böyle davranıyorsa bunun nedeni Müslümanların bu halidir. İslam dünyası bu derece bölünmüş olmasa hiçbir güç Müslümanların haremi şerifine el uzatamaz. İslam dünyası yeniden dizayn edilmek isteniyor. Müslümanlar birbirleriyle uğraşırken aradan sıyrılanlar terör örgütleridir. İsrail gibi devlet terörü uygulayan ülkelerdir. İslam dünyası, tıpkı bir asır önce olduğu gibi kan, gözyaşı ve kardeş kavgası üzerinden yeniden dizayn edilmeye çalışılıyor" şeklinde konuştu.

"MÜSLÜMANLARIN İSTEDİĞİ ZAMAN NELER YAPABİLECEĞİNİ DÜNYAYA GÖSTERDİK"

Erdoğan, Kudüs meselesine de değinerek, "İslam İşbirliği Teşkilatı'nın İstanbul zirvesinde Kudüs'ün Filistin devletinin işgal altındaki başkenti olarak ilan edilmesi tarihi bir duruştur. Şer gibi duran bu durumu hayra tebdil edeceğimize inanıyorum. Çarşamba günü yapılan zirve, Müslümanların istediği zaman neler yapabileceğini dünyaya göstermiştir. İnşallah Rabbimin yardımı ve ümmetin dayanışması ile bu süreci başarı ile atlatacağımıza inanıyorum" dedi.

2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN