Arama

  • Anasayfa
  • Gündem
  • Somali Cumhurbaşkanı Fermacu: Türkiye bize yardım eli uzatan tek ülke oldu

Somali Cumhurbaşkanı Fermacu: Türkiye bize yardım eli uzatan tek ülke oldu

Cumartesi günü gerçekleştirilen ve 231 kişinin öldüğü terör saldırısınını ardından bugün bir açıklama yapan Somali Cumhurbaşkanı Fermacu, saldırının ardından kendilerine yardım eli uzatan tek ülkenin Türkiye olduğunu söyledi

Somali Cumhurbaşkanı Fermacu: Türkiye bize yardım eli uzatan tek ülke oldu
Yayınlanma Tarihi: 16.10.2017 00:00:00 Güncelleme Tarihi: 16.10.2017 21:52

Somali Cumhurbaşkanı Muhammed Abdullah Fermacu, Türkiye'nin, cumartesi günü gerçekleştirilen terör saldırısının ardından kendilerine yardım eli uzatan tek ülke olduğunu belirtti.

Başkent Mogadişu'daki hava üssünde basın açıklaması yapan Fermacu, Somali'ye destek için sarf ettikleri çabalardan dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türk halkına teşekkür etti.

"Türkiye'nin çabaları, 2011'den bu yana Somali'deki hayatın tüm alanlarının gelişmesine katkı sağladı. Ülkemiz her ne zaman bir problemle karşı karşıya kalsa Türkiye'yi yanında buldu." diyen Fermacu, Türkiye'nin verdiği bu desteğin asırlardır devam eden kardeşlik ilişkilerinin meyvesi olduğunu dile getirdi.

Fermacu ayrıca, "Türkiye, terör saldırısının ardından bize yardım eli uzatan tek ülke oldu." ifadesini kullandı.

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, başkent Mogadişu'daki saldırıların ardından Somalili yetkililere destek olmak ve tedavi için Türkiye'ye getirilecek yaralıların nakil koordinasyonunu hızlandırmak üzere Somali'ye gelmişti.

Bu arada, Somali'nin başkenti Mogadişu'da meydana gelen bombalı saldırıda yaralananlardan 35'i Ankara ve Polatlı'daki hastanelerde tedavi edilmek üzere Türkiye'ye getirildi.

2023 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN