Arama

'den 'deki hava saldırısına doğrulama

İsrail'den Suriye'deki hava saldırısına doğrulama

yönetimi, 'nin Hama kentine bağlı beldesinde rejime ait silah yapım ve geliştirme merkezine gece saatlerinde hava saldırısı düzenlediği yönündeki haberleri doğruladı

'in Kanal10 televizyonuna konuşan Savunma Bakanı Avigdor , "Hama'da gelişmiş üretim üssü hedef alındı. Biz macera peşinde değiliz, ancak güvenliğimiz için her şeyi yaparız ve kendimizi savunmak için her zaman hazırız." dedi.

İsrail'in kırmızı çizgilerine vurgu yapan Liberman, şöyle devam etti:

"Düşmanlarımızın bize zarar vermesini önleme ve hatta İsrail vatandaşlarına zarar verme olanaklarını dahi engelleme konusunda kararlıyız. İsrail, kimsenin güvenliği konusunda koyduğu kırmızı çizgileri geçmesine izin vermeyecektir."

rejimine bağlı resmi haber ajansı SANA, İsrail savaş uçaklarının, hava sahasını kullanarak saat 02.42'de Hama'nın beldesi yakınlarındaki rejim karargâhını vurduğunu ve saldırıda iki Suriye askerinin öldüğünü duyurmuştu.

İsrail basını da sabah saatlerinde Suriye ve Lübnan kaynaklarına dayanarak verdiği haberlerde, İsrail'in Hama'da Suriye rejimine ait askeri bir noktayı hedef aldığını duyurmuş, ancak İsrail'in resmi kanallarından konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapılmamıştı.

Masyaf, rejimin tesislerinden birinin yer aldığı bölge olarak biliniyor.

2019 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN