Arama

  • Anasayfa
  • Gündem
  • Erdoğan: “Yüzlerce Müslümanın öldürülmesi tüm insanlığın gözü önünde oluyor”

Erdoğan: “Yüzlerce Müslümanın öldürülmesi tüm insanlığın gözü önünde oluyor”

Bayram namazını Üsküdar’daki Hz. Ali Camii'nde kılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu Kurban Bayramı’na ne yazık ki İslam dünyası mahzun giriyor. Bir tarafta Suriye’deki çatışmalar diğer taraftan Arakan’daki çatışmalar, ülkemizde terörle mücadele verdiğimizi gelişmeler. Bunlar bayramı bayram gibi karşılamamıza engel olmuştur" dedi.

Erdoğan: “Yüzlerce Müslümanın öldürülmesi tüm insanlığın gözü önünde oluyor”
Yayınlanma Tarihi: 1.9.2017 00:00:00 Güncelleme Tarihi: 01.09.2017 11:43

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu Kurban Bayramı'na ne yazık ki İslam dünyası mahzun giriyor. Bir tarafta Suriye'deki çatışmalar diğer taraftan Arakan'daki çatışmalar, ülkemizde terörle mücadele verdiğimizi gelişmeler. Bunlar bayramı bayram gibi karşılamamıza engel olmuştur" dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bayram namazını İstanbul Üsküdar'da kıldı.Namazın ardından cemaatle bayramlaşan Erdoğan yaptığı açıklamada "Öncelikle Kurban Bayramımızın tüm İslam dünyası ve milletimizi için hayırlara esile olmasını Allah'tan temenni ediyorum. Bu Kurban Bayramı'na ne yazık ki İslam dünyası mahzun giriyor. Bir tarafta Suriye'deki çatışmalar diğer taraftan Arakan'daki çatışmalar, ülkemizde terörle mücadele verdiğimizi gelişmeler. Bunlar bayramı bayram gibi karşılamamıza engel olmuştur. Tabii ki mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Arakan olayı farklı bir felaket içeriyor. Şuan 20 bine varan mağdurun adeta evlerinden terk ediliyor olması ve yüzlerce Müslümanın öldürülmesi bunlar tüm insanlığın gözü önünde oluyor. Ama ne yazık ki insanlık bunlara duyarsız. İslam İşbirliği Teşkilatı Dönem Başkanı olarak gerekli görüşmelerimizi yaptım" diye konuştu.


TÜRKİYE CUMHURBAŞKANI İLE GÖRÜŞMENİN ONLAR İÇİN ARTI DEĞER OLDUĞUNU DÜŞÜNÜRÜM

Fransa Cumhurbaşkanı ile görüşmelerine değinerek dünya lideri olmak pek havalı değil şeklindeki açıklamalarının hatırlatılması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan "Ben ne demek istediğini çözmek noktasında değilim. Onu sayın Macron'dan öğrenmek lazım. Görüşme talebinde bulunduğuna göre bunu reddetmek istemem. Dostları çoğaltmak isterim. Bize olumsuz nazarla bakanları azaltmak isterim. Be o dergiye verilende de bir olumsuzluk değil tam aksine Türkiye Cumhurbaşkanı ile görüşmenin onlar için artı değer olduğunu düşünürüm" dedi.

Basketbol Milli Takımının antremanı takip etmesi ve bugün maça gidip gitmeyeceği sorulan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Birlikte son hazırlıkları izleyelim dedim. Önemli bir müsabakaya çıkacaklar. Kendilerine bir yüreklendirme yapabilir miyiz diye ziyaret ettik. Bu akşam yapacakları maçta başarılar diliyorum" diye konuştu.

"BU BAŞLI BAŞINA SKANDALDIR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı korumalarıyla ilgili iddianame hakkında, "Bu başlı başına skandaldır. Amerika'da adaletin nasıl çalıştığının çok açık net skandal ifadesidir. BM Genel Kurulu'na gelen misafirleri Amerika Birleşik Devletleri'nin güvenlik ekiplerinin koruma sorumluluğu vardır. Amerika Birleşik Devletleri'nin koruma sorumluluğunu yerine getirmiyorsa orada bize karşı saldırıda bulunan bölücü terör örgütü PKK'nın mensuplarına karşı benim koruma görevlilerim görevini yapmayacak mı? Onlar da tabii ki bu saldırılar karşısında görevlerini ifa ettiler. Oradaki savcılık makamı Obama döneminden kalma ve bir savcıdır, böyle bir şu anda iddia hazırlamış olması vesaire bizi bağlamaz. Bizim bundan sonraki seyahatimizde de orada da fırsat bulursak Sayın Trump'la da ayrıca görüşeceğiz. Şu anda Dışişleri ve Adalet Bakanlıkları gerekli görüşmeleri sürdürüyorlar." ifadelerini kullandı.

"AMERİKA, FETÖ ÇETESİNİN KORUMA ALTINDA OLDUĞU BİR ÜLKEDİR"

Erdoğan, "Amerika'daki bu gelişmeler iyi gelişmeler değildir. Hala bir FETÖ çetesinin koruma altında olduğu bir ülkedir Amerika. Bölücü terör örgütü PKK'nın adeta koruma altında olduğu bir ülke konumuna düşmüştür Amerika. Ben Amerika'nın tüm bu gelişmeler karşısında ne yapmak istediğini anlamakta zorlanıyorum." şeklinde konuştu.Namazın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, damadı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ve torunu ile birlikte makam arabasına binerek Kısıklı'daki konutuna geçti.

2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN