Arama

  • Anasayfa
  • Gündem
  • Erdoğan: "Yaşananlara göz yumanların hepsi katliama ortaktır"

Erdoğan: "Yaşananlara göz yumanların hepsi katliama ortaktır"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da partisinin bayramlaşma programına katıldı. Arakan'da Müslümanlara yapılan zulümlere değinen Erdoğan, "Yaşananlara göz yumanların hepsi katliama ortaktır" dedi.

Erdoğan: Yaşananlara göz yumanların hepsi katliama ortaktır
Yayınlanma Tarihi: 1.9.2017 00:00:00 Güncelleme Tarihi: 01.09.2017 18:52

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da partisinin bayramlaşma programına katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan burada partililerle bayramlaşıp konuşma yaptı. Partililer tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sık sık tezahürat ve sevgi gösterisi yapıldı.

Konuşmasında güncel konulara değinen Erdoğan, Arakan'da Müslümanlara yapılan zulme göz yumulmayacağını ifade ederek, "Yaşananlara göz yumanların hepsi katliama ortaktır. Arakanlı Müslümanlara borcumuzu ödeyeceğiz. Vefamızı da göstereceğiz. Tüm bu yaşananlara bize bir şeyi gösteriyor. Türkiye olarak, Türk milleti olarak güçlü olmak zorundayız. Bu ülkenin 80 milyonu olarak bir ve beraber olmak zorundayız. Bu bayram bunu bize ısrarla gösteriyor. Birbirimizi sadece ve sadece Allah için seveceğiz" dedi.

"YA ÖLECEĞİZ, YA OLACAĞIZ"

Birlik ve beraberlik mesajı veren Erdoğan, "Çok çalışacağız. Suriye ve Irak başta olmak üzere bölgemizdeki gelişmelerle ilgili tutumumuzu siyasi ve diplomatik duruşu ile göstermeliyiz. Ülkemizin herhangi bir yerine patlayan bomba ile Suriye Irak'ta gerçekleşen olay arasında hiçbir fark yoktur. Bu mücadeleyi verecek gelecek asırdaki yol haritamızı çizeceğiz. Ya öleceğiz, ya olacağız. Hedef bu olacak. Teslim olmak yok. Mücadele edeceğiz. Siyasi ve diplomatik gücümüz ile mücadele edeceğiz. Askeri ve ekonomik gücümüz ile mücadele edeceğiz. Kendimiz ile birlikte dostlarımız ve kardeşlerimiz ile mücadele edeceğiz" diye konuştu.

2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN