Arama

  • Anasayfa
  • Gündem
  • Başbakan’dan Sivas ve Başbağlar olaylarının yıl dönümü mesajı

Başbakan’dan Sivas ve Başbağlar olaylarının yıl dönümü mesajı

Başbakan Yıldırım, "Vatan hepimizin vatanı, bayrak hepimizin bayrağı, devlet hepimizin devletidir. Hiçbir güç birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi bozamayacaktır. Bu aziz vatan toprakları üzerinde, ebediyete kadar birlikte yaşayacağız" dedi.

Başbakan’dan Sivas ve Başbağlar olaylarının yıl dönümü mesajı
Yayınlanma Tarihi: 2.7.2017 00:00:00 Güncelleme Tarihi: 02.07.2017 20:01

Başbakan Binali Yıldırım, 1993'te yaşanan Madımak ve Başbağlar olaylarına ilişkin, "Vatan hepimizin vatanı, bayrak hepimizin bayrağı, devlet hepimizin devletidir. Hiçbir güç birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi bozamayacaktır. Bu aziz vatan toprakları üzerinde, ebediyete kadar birlikte yaşayacağız." ifadesini kullandı.

Yıldırım, Madımak ve Başbağlar olaylarının yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Mesajında, 2 Temmuz 1993'de Sivas'taki Madımak otelinde ve 5 Temmuz 1993'de Erzincan'ın Kemaliye ilçesinin Başbağlar köyünde meydana gelen elim olayların herkesin ortak acısı olduğunu belirten Yıldırım, aziz milleti bölmekten, ayrıştırmaktan başka hiçbir amacı, ilkesi, değeri, kutsalı olmayan hain terör odaklarını bir kez daha nefretle kınadığını ifade etti.

Yıldırım, kökü binlerce yıllık geçmişe dayanan Türkiye Cumhuriyeti devletinin, tarihi boyunca rengine, cinsine, diline, dinine, meşrebine bakmadan tüm mazlumlara kucak açtığını, onların huzur ve güven içerisinde yaşamalarını sağladığını anımsatarak, şunları kaydetti:

"Vatan hepimizin vatanı, bayrak hepimizin bayrağı, devlet hepimizin devletidir. Hiçbir güç birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi bozamayacaktır. Bu aziz vatan toprakları üzerinde, ebediyete kadar birlikte yaşayacağız. Bu duygularla, Madımak ve Başbağlar'da hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah'tan rahmet diliyor, milletimize selam ve sevgilerimi sunuyorum."

2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN