Arama

Yaz sıcağında gidilebilecek en serin yerler

Kavurucu sıcakların gitgide arttığı bu günlerde insanlar ferahlamaya ihtiyaç duyuyor. Hem doğayla iç içe olup hem de biraz olsun nefes almak ister misiniz? İşte sizler için İstanbul'da sıcak havalarda içinizi ferahlatacak kaçış noktaları...

  • 1
  • 25
YILDIZ PARKI KORUSU
YILDIZ PARKI KORUSU

İstanbul'un karmaşasından uzak, sakin ve huzur kokan Yıldız Parkı adeta cennet. Çiçek kokuları ve kuş cıvıltılarıyla dolu bu parkta huzur bulabilirsiniz. İçerisinde restoran ve kafenin bulunduğu alanda, yürüyüş parkurları, çocuk oyun alanları, yeşilin en güzel tonları ve çeşitli süs havuzu ve akarsular bulunuyor.

Kanuni döneminde Kazancıoğlu Bahçesi olarak anılan bahçenin içerisinde Yıldız Köşkü de yer alıyor. Yeniçeri teşkilatı kaldırıldıktan sonra kurulan Asakir-i Mansureyi Muhammediye'nin eğitimlerinin de burada yapıldığı biliniyor. Sultan Abdülhamid'in özel ilgisiyle düzenlenen koruda aralarında 400 yıllık olanlarla birlikte nadir bulunan sekoyaların yanı sıra çamlar, sedirler, köknar, ladin, dişbudak, porsuk, ardıç, akçaağaç, meşe, yalancı akasya, sofora, atkestanesi, menengiç, Çin şemsiye ağacı, Amerikan lale ağacı, acem dutu, sabunağacı, kaymakağacı ve oya ağacı gibi çoğunluğu yabancı kökenli 120'den fazla egzotik ağaç ve çalı türü bulunuyor.

  • 3
  • 25
YILDIZ PARKI’NDA NELER YAPILIR?
YILDIZ PARKI’NDA NELER YAPILIR?

Yıldız Parkının eşsiz doğasını seyredebilirsiniz.

Fotoğraf çekimi için tercih edilebilecek güzel bölgeleri mevcut.

Mangal yakmadan piknik yapabilirsiniz.

Göl kenarında oturarak harika manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

  • 4
  • 25
KAHVALTI YERLERİ VE FİYATLARI
KAHVALTI YERLERİ VE FİYATLARI

Park içerisinde bulunan işletmede kahvaltı yapabilirsiniz. Kahvaltı için sabah erken saatleri tercih etmeniz durumunda fazla kalabalıkla karşılaşmadan self servis kahvaltı hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Malta Köşkü: Yıldız Parkı içindeki iki tarihi köşkten biri olan Malta Köşkü'nde boğaz manzarası eşliğinde keyifli bir kahvaltı yapabilirsiniz. Cumartesi ve Pazar günleri saat 09.00 - 12.00 arasında 80 çeşitten oluşan açık büfesini ziyaretçilerine sunuyor.

Açık büfenin kişi başı fiyatı 42,50 TL, serpme kahvaltının kişi başı fiyatı ise 32,50 TL.

Çadır Köşk: Sultan Abdülaziz tarafından köşk, yeşilliklerin içerisindeki diğer tarihi yapıdır. Kökte Cumartesi ve Pazar günleri saat 09.00 - 13.30 arasında açık büfe imkânı sunuluyor.

Açık büfenin kişi başı fiyatı 42,50 TL, serpme kahvaltının kişi başı fiyatı ise 32,50 TL.

  • 5
  • 25
YILDIZ PARKI GİRİŞ ÜCRETİ NE KADAR?
YILDIZ PARKI GİRİŞ ÜCRETİ NE KADAR?

Parka yürüyerek veya bisiklet ile giriş ücretsiz. Fakat aracınızla gitmeniz durumunda 8 TL otopark ücreti alınıyor.

2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN