Arama

Tren yolculuğu sevenlerin bilmesi gereken rotalar

Yolculuk yapmayı sevenler için trenin her zaman ayrı bir yeri vardır. En hızlı ulaşım olmasa da tren yolculukları, insanları en çok etkileyen seyahatlerden biridir. Pencerenin dışındaki manzara eşliğinde bu yolculuklar, nostaljik bir seyahate dönüşebilir. Tren yolculuğu sevenlerin bilmesi gereken rotaları derledik.

  • 1
  • 29
GÜNEY KURTALAN EKSPRESİ
GÜNEY KURTALAN EKSPRESİ

Nerden- Nereye: Ankara- Kurtalan (Siirt)

Yolculuk süresi: 23 saat 47 dakika

Sefer günleri: Pazartesi, çarşamba, cuma, cumartesi ve pazar

Bilet ücreti: Pulman koltuklar için 45 TL

Örtülü kuşetli koltuklar için 62 TL

Yataklı 2 kişilik odaların kişi başı fiyatı 116 TL

Yataklı 1 kişi ( iki kişilik odayı tek kişi kullanmak isteyenler için) 186 TL

Güzergah: Ankara'dan Kayseri'ye, Kayseri'den Sivas'a, Sivas'tan Malatya'ya, Malatya'dan Diyarbakır'a, Diyarbakır'dan Kurtalan'a yol izler.

Kurtalan'dan Ankara'ya sefere çıkacak olan tren ise Kurtalan'dan Diyarbakır'a, Diyarbakır'dan Malatya'ya, Malatya'dan Sivas'a, Sivas'tan Kayseri'ye, Kayseri'den Ankara'ya bir yol izlemektedir.

  • 3
  • 29
TÜRKİYE'NİN EN ESKİ TREN HATTI
TÜRKİYE'NİN EN ESKİ TREN HATTI

Cumhuriyetin kuruluşundan 21 yıl sonra başladığı seferlerini 74 yıldır aralıksız sürdüren Kurtalan Ekspresi, yolcularına hem ucuz ve konforlu hem de nostaljik bir seyahat olanağı sağlıyor.

1212 kilometrelik güzergâhta 70'ten fazla durağı bulunan ekspres, Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Malatya, Elazığ, Diyarbakır ve Batman birçok şehirden geçiyor. Demir yolu ulaşımında Türkiye'nin en eski hatlarından olan Kurtalan Ekspresi ile yolculuk 23 saatte tamamlanıyor.

Yolcularına görsel sunan tren seferlerini pazartesi, çarşamba, cuma, cumartesi ve pazar günleri gerçekleştiriyor.

  • 4
  • 29
TRENDEKİ VAGONLAR
TRENDEKİ VAGONLAR

Tren içerisinde yer alan pulman koltukların aralarında katlanabilir masalar yer alır. Pulman koltukların üzerinde bagaj konulacak alanlara yolcular eşyalarını yerleştirebiliyorlar. Trende yer alan bazı koltukların yan kısımlarında elektrik prizi yer alır.

Örtülü kuşetli vagonu tercih edenler için kabin 4 kişiliktir. Karşılıklı ikişer koltuk sistemine sahip olan kabin sisteminde koltuklar aşağı çekilerek, üstteki kemerler çözüldüğünde yataklar aşağı inmekte, böylece 4 kişilik yataklar olmaktadır.

Yataklı vagonu tercih edecek kişiler için ise oda içerisinde 2 kişilik yatak, masa, mini buzdolabı, çekmeceler ve odanın köşesinde lavabo yer alır. Yemekli vagon ise restoranlar gibi dizayn edilmiş karşılıklı sandalyelere ve masalara sahiptir. Burada menü içerisinde yer alan yemekler kahvaltıdan, çorbadan, sıcak yiyeceklerde, soğuk sandviçten ve sıcak-soğuk içeceklerden oluşmaktadır.

Güney Kurtalan Ekspresi'nden bilet almak için tıklayın.

2021 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN