Arama

‘TED Gibi Konuş’manızı sağlayacak 25 motive edici alıntı

TED konuşmalarının geçmişi, 1980'li yıllara uzansa da bilinirliği internet teknolojilerinin gelişmesiyle 2000'li yıllarda arttı ve bu konuşmalar, tüm dünyaya ulaştı. Bugün, pek çok insana ilham veren ve 18 dakikayla sınırlı olan TED konuşmaları, milyonlarca kez izleniyor. Peki, bir konuşmacı olarak bakıldığında oldukça kısıtlı olan bu zaman diliminde TED konuşması yapmanın püf noktası nedir? Özellikle topluluk önünde konuşma yapmak isteyenler için rehber niteliğinde olan Carmine Gallo'nun TED Gibi Konuş kitabından motivasyonunuzu arttıracak 25 alıntıyı derledik.

İnsanlar ne dediğinizi unutur, insanlar ne yaptığınızı unutur ama onlara nasıl hissettirdiğinizi asla unutmaz.

Çoğu konuşmacı konuya tutkulu bir bağı olmadığı için kupkurudur ve bu yüzden coşkulu bir konuşmacıyı izlemek çölde buz gibi su içmek kadar tazeleyicidir.

Kendiniz ilham almamışsanız başkalarına ilham veremezsiniz.

Zamanınız kısıtlı, bu yüzden onu başka birinin hayatını yaşayarak harcamayın. Dogmanın, yani başka insanların düşüncelerinin sonuçlarıyla yaşama tuzağına düşmeyin. Başkalarının düşüncelerinin gürültüsünün kendi içsesinizi boğmasına izin vermeyin. Ve en önemlisi, yüreğinizi ve sezginizi izleme cesareti gösterin. Onlar bir şekilde gerçekten ne olmak istediğinizi bilirler.

Etkili bir biçimde paketlenip sunulan fikirler dünyayı değiştirebilir.

2021 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN