Arama

Sanatçılardan deprem çizimleri

6 Şubat tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş depremleri milletimizin göğsünü dağladığı gibi tüm dünyayı büyük bir üzüntüye sevk etti. Dünya üzerindeki pek çok sanatçı, çizer ve illüstratör bu acıyı eserlerinde resmetti. Özellikle sosyal medya hesapları üzerinden eserlerini yayınlayan sanatçılar, çizimleriyle insanların duygularına tercüman oldu.

Shaimaa Alaskalany

💠 Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen asrın felaketine dünya üzerinden tepkiler gelmeye devam ediyor. Mısırlı sanatçı Shaimaa Alaskalany, "Ölenlere Allah rahmet eylesin, yararlılara şifa versin ve evlerini kaybedenlere Allah yardım etsin" sözleri ile eserini paylaştı.

Ahmet Demir

💠 Sosyal medya hesabı üzerinden deprem çizimi paylaşan çizer Ahmet Demir, gözyaşı döken bir çocuk imgesi üzerinden ülkemizi resmetti.

Abdullah Keshi

💠 Deprem uluslararası basında da cidd işekilde karşılık buldu. Abdullah Keshi kaleme aldığı eserde "Allah ailemizi başımızdan eksik etmesin ve onları korusun" ifadelerine yer verdi.

Fatma Demiroğlu

💠 Sosyal medya üzerinden eserini yayınlayan Fatma Demiroğlu, milletimizin alicenaplığına vurgu yaparken, deprem bölgesini yaraya benzetti.

Semra İşler

💠 Vefat eden kızının elini saatlerce bırakmayan babanın fotoğrafı milletimizin ciğerini dağladı. Sanatçı Semra İşler bu ölümsüz kareyi çizdi.

2023 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN