Arama

Kolonya virüsleri öldürür mü? 80 derece kolonya ne demek?

Virüsten korunmaya çalışan vatandaşlar mikroplara karşı önlem almaya yöneldi. Corona virüsünden korunma yollarını araştırmaya başladı. Peki, temizleyici dezenfektan olarak kullanılan kolonya, sirke ve alkol mikrop öldürür mü? 80 derece kolonya ne demek? Korona virüsüne karşı 80 derece kolonya korur mu? Kolonya virüsleri öldürür mü?

  • 1
  • 11
Kolonya virüsleri öldürür mü?
Kolonya virüsleri öldürür mü?

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve son olarak ülkemizde de görülen vakalar sağlık açısından tedbirleri arttırdı. Ülkemizde de virüsün görülmesiyle birlikte kolonya satışlarında patlama yaşanıyor. Geçmişten günümüze ülkemizde sıklıkla kullanılan ve ferahlatıcı özelliğiyle bilinen kolonyaların satışlarında artış yaşanmaya devam ediyor. Özellikle 80 derece kolonya almak için vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturuyor.

  • 2
  • 11
Kolonya mikrobu öldürür mü?
Kolonya mikrobu öldürür mü?

Maske takmak, elleri sabunla yıkamak ve alkollü kolonyalar kullanmak virüsten koruyor. Kolonya sürdükten sonra ferahlık hissedilmesinin sebebi, içindeki etil alkolün uçucu olması ve buharlaşırken vücut ısısını da beraberinde götürmesidir.

Yapılan bilimsel çalışmalara göre kolonyanın antibakteriyel özellik taşıdığı kanıtlanmıştır. Kolonya, mikrop öldürücü özelliğe sahip olmasının yanı sıra, grip bakterisinin yayılmasının da önüne geçer. Uzmanlar grip gibi mikropların yayılmaması için günde birkaç defa kolonya kullanılmasını tavsiye ediyor.

  • 3
  • 11
80 derece kolonya nedir?
80 derece kolonya nedir?

Alkol dereceleri, içerdiği alkol oranına göre belirlenir. Genellikle 70 derece ve 80 derece alkollü kolonyalar kullanılır. Yüzde 80-96'sı etil alkol, kalan kısmı ise su ve esanstan oluşan kolonya, ağzı kapalı ve güneşten uzak kaldığı sürece ortalama beş yıl bozulmamaktadır. Kolonya sürdükten sonra ferahlık hissedilmesinin sebebi, içindeki etil alkolün uçucu olması ve buharlaşırken vücut ısısını da beraberinde götürmesidir.

  • 4
  • 11
80 derece kolonya corona virüsü öldürür mü?
80 derece kolonya corona virüsü öldürür mü?

Yüzde 80 oranlı alkolle virüs ölüyor. Kolonya da öldürüyor. En etkili olan ise 80 derece kolonyadır. 80 derece kolonya corona virüsü öldürür.

  • 5
  • 11
Alkol mikrobu öldürür mü?
Alkol mikrobu öldürür mü?

Mikroorganizmalara karşı öldürücü etkisi bulunan çeşitli alkol türleri bulunuyor. En yaygın kullanılanlar ise etil alkol ve izopropil alkoldür.

2020 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN