Arama

İstanbul'da mutlaka yapmanız gereken 10 aktivite

Dünyanın en büyük medeniyetlerine ev sahipliği yapmış, uzunca bir dönem dünyanın merkezi olmuş İstanbul'da, gezilecek ve görülecek çok fazla yer, yapılacak çok fazla aktivite var. Doğal ve tarihi yerlerden; Anadolu Yakası'ndan Avrupa Yakası'na kadar, İstanbul'da gezilecek, görülecek ve yapılacak 10 aktiviteyi listeledik.

  • 1
  • 43
BOĞAZ’DA DİLENCİ VAPURU
BOĞAZ’DA DİLENCİ VAPURU

İstanbul'u denizden görün ve ona bir kez daha âşık olun. Dilenci Vapuru, İstanbul Boğazı'nın her iki yakasındaki iskelelere uğraya uğraya Karadeniz'e, Anadolu ve Rumeli kavaklarına ulaşan tarifeli Boğaz hattı vapurlarına verilen isimdir. "Dilenci Vapuru gibi dolaşmak" diye bir deyim bu nedenle kullanılmaktadır.

Eminönü'nden Beykoz'a doğru Beşiktaş, Ortaköy, Arnavutköy, Bebek, Kandilli, Anadoluhisarı, Paşabahçe, Çubuklu, Kandıra ve Yeniköy iskelelerine uğrayarak yol alan bu vapurlar sabah ve akşamları Boğaz manzaralı yolculukları İstanbul hemşerilerine yaşatmaktadır.

Niyetiniz gezmek, keyifli bir akşam geçirmekse, Kanlıca yoğurdunu kaşıklamak; demli çay içmekse, kente yavaş yavaş karanlık çökerken canınız Boğaz havası almak isterse, dilenci vapuru kaçırılmaz bir fırsattır.

Bir jetonla yapılabilecek en ucuz "Boğaz turu"dur. Dilenci Vapuru Eminönü'nden Boğaz'ın kıyı semtlerine yol almaya devam etmektedir.

  • 5
  • 43
SALACAK’TA GÜNBATIMI
SALACAK’TA GÜNBATIMI

Günbatımının şahlandığı nokta Salacak'tır. Kentin sembolü İstanbul silueti en güzel buradan görülür. Dünyanın en görkemli siluetlerinden biri, Rumeli yakasındaki eski kentte Ahırkapı'dan başlayarak, Sultan Ahmed'in ve Ayasofya manzarasını kapsamaktadır. Günbatımında tarihi yarımadanın bu eşsiz görüntüsünü en iyi karşı kıyıdan, Salacak'tan izlenir.

2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN