Arama

'Geleceğe nefes' olan kampanya

Milli Ağaçlandırma Günü "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" kampanyası kapsamında, 81 ilde 11 milyon fidan toprakla buluştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk fidanı dikerek başlattığı kampanya ile dünyaya örnek olacak bir rekor kırıldı. Peki, Geleceğe Nefes kampanyası nedir? Milli Ağaçlandırma Günü nedir?

  • 1
  • 15
"BUGÜN FİDAN, YARIN NEFES"
BUGÜN FİDAN, YARIN NEFES

Milli Ağaçlandırma Günü "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" kampanyası kapsamında 81 ilde 11 milyon fidan toprakla buluştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan Geleceğe Nefes kampanyası kapsamında Ankara Batıkent'te gerçekleştirilen fidan dikimine katıldı.

  • 2
  • 15
HEDEFİMİZ ZÜMRÜT YEŞİLİ BİR TÜRKİYE
HEDEFİMİZ ZÜMRÜT YEŞİLİ BİR TÜRKİYE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen 11 milyon fidan dikimi etkinliğini Ankara'nın Yenimahalle ilçesindeki Batıkent Çakırlar mevkisinde ilk fidanı dikerek başlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen Millî Ağaçlandırma Günü "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" Programı'nda konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı konuşmada, "Bugün burada sizlerle birlikte paylaştığımız şu güzel manzara, ülkemizin 81 vilayetindeki 2 bin 23 ayrı noktada, aynı anda yaşanıyor. 11.11.2019 tarihinde saat 11.11'de, toplam 11 milyon fidan ve ağacı, 'geleceğe nefes' olması ümidiyle toprakla buluşturuyoruz. Hedefimiz, zümrüt yeşili bir Türkiye fotoğrafı ortaya çıkarmaktır." dedi.

  • 3
  • 15
“DİKTİĞİMİZ FİDANLARLA GÜRLEMEYİ SÜRDÜRECEĞİZ”
“DİKTİĞİMİZ FİDANLARLA GÜRLEMEYİ SÜRDÜRECEĞİZ”

Dede Korkut'un ağacı "Ağaç ağaç dersem sana arlanma ağaç, Mekke ile Medine'nin kapısı ağaç, Musa Kelimin asası ağaç, büyük büyük suların köprüsü ağaç, kara kara denizlerin gemisi ağaç, Zülfikar'ın kını ile kabzası ağaç." ifadeleriyle anlattığını aktaran Erdoğan, "İşte bugün burada diktiğimiz fidanların her birinin ileride nerede, hangi hayırlı iş için kullanılacağını şimdiden bilemeyiz. Onun için ne kadar çok ağaç dikersek geleceğe o kadar büyük miras bırakmış oluruz." şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ecdadımız 'Ağaç, dalıyla gürler.' diyor. Biz de 82 milyon hep birlikte ortaya koyacağımız eserlerle ve elbette diktiğimiz fidanlarla oluşturacağımız ormanlarla gürlemeyi sürdüreceğiz." diye ekledi.

  • 4
  • 15
“MİLLETİMİZ HEP OLDUĞU GİBİ BUGÜN DE TARİH YAZIYOR”
“MİLLETİMİZ HEP OLDUĞU GİBİ BUGÜN DE TARİH YAZIYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Milletimiz, hep olduğu gibi, bugün de tarih yazıyor. İstiklaline ve istikbaline yönelik saldırılara karşı verdiği mücadeleyle tarih yazıyor. Terör örgütlerine karşı tarih yazıyor. Ekonomide, sanayide, ihracatta, turizmde, her alanda tarih yazıyor. İşte burada olduğu gibi ağaçlandırma, yeşillendirme, tabiata sahip çıkma konusunda da tarih yazıyor. Geleceğe nefes seferberliğimiz hedeflerini aşarak dünyaya örnek olacak bir kampanyaya dönüştü. Rekorumuz bugün Guinness Rekorlar Kitabı yetkilileri tarafından Çorum'dan takip edilecek ve kayıtlara geçirilecektir. Bundan sonra her yıl milletimiz takvimler 11 Kasım'ı saatler de 11.11'i gösterdiğinden fidan dikmek üzere belirlenen alanlarda olacaktır."

  • 5
  • 15
DÜNYAYA ÖRNEK OLACAK BİR KAMPANYA
DÜNYAYA ÖRNEK OLACAK BİR KAMPANYA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Geçmişte birileri ağaç bahanesiyle şehirlerimizi talan etmeye kalkmıştı. Haftalarca sokakları ateşe vermişlerdi. Biz burada ağaçlandırma yapıyoruz nerede o ağaç diyerek ortalığı karıştıranlar? Burada ağaçlandırma yapıyoruz. Çevrecilik adına 17 yıldır bize söylemediklerini bırakmayanlar nerede? Hiçbiri ortada yok. Dikili ağaçları yok. Bunların derdi ağaç dikmek değil Türkiye'yi çıra gibi yakmaktı. Bodrum'da Marmaris'te ormanlık alanları nasıl yaktıklarını izledik değil mi? Bu PKK denilen bölücü terör örgütü biz yaktık dediler, onlar yaktılar biz diktik. Bunların derdi çevreyi korumak değil, birileri adına Türkiye'yi kuşatmaktı." dedi.

2020 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN