Arama

Fotoğraflar ile koronavirüsün dünya üzerindeki çarpıcı etkisi

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve pek çok ülkenin ortak sorunlarından biri haline gelen koronavirüs sebebiyle, birbirinden ilginç fotoğraflar kaydediliyor. Geçtiğimiz yıllarda birçok insanın ziyaret ettiği tarihi, turistik ve kültürel alanlar, meydanlar, toplantı merkezleri yeni tip koronavirüs salgınının yaygınlaşmasıyla birlikte boşaltıldı. İşte fotoğraflar ile koronavirüsün dünya üzerindeki çarpıcı etkisi…

İlk kez Aralık ayında Çin'in Vuhan kentinde görülen ve "Kovid-19" olarak adlandırılan dünya çapında ölümlere neden olan koronavirüs, milyonlarca insanı tedirgin etmeye devam ediyor.

Virüs, tüm çabalara karşın yayılmaya devam ediyor. Halen ölüme yol açma riski yaklaşık yüzde 3 olarak belirtiliyor. Bu oranın, bir tür koronavirün 2003 yılında neden olduğu SARS salgınına göre daha düşük olduğunun altı çiziliyor. Buna karşılık, virüsün bu defa daha hızlı yayıldığı, daha kısa sürede daha çok insana bulaştığı vurgulanıyor.

Kovid-19 için ülkeler tedbirlerini aldı ve gelişmelere göre tedbirlerini genişletmeye devam ediyor. Tedirginlik yaratan virüse ilişkin doğru bilgi edinilmesi sağlığın korunması için önem taşıyor.

Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) bulaşan kişi sayısı 435 bini aşarken, virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 19 bin 627 oldu.

Son 24 saatlik sürecin ardından Türkiye'de bugüne kadar Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 44'e yükseldi, vaka sayısı ise 1872 oldu.

Bugün yurt dışında yaşayan 32 Türk vatandaşının koronavirüsünden hayatını kaybettiği açıklandı.

En fazla can kaybının yaşandığı İtalya'da, yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) ölenlerin sayısı bugün 743 kişi artarak 6 bin 820'ye yükselirken, salgının başından itibaren virüs bulaşanların sayısı ise 69 bin 176'ya çıktı. Ülkedeki iyileşenlerin sayısı ise 894 artarak 8 bin 326 oldu.

2021 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN