Arama

Ülkelerin bilinmeyen gizli silahları

ABD'nin gizli projesi olan HAARP'ın deprem, tsunami, iklimsel değişimler ve daha pek çok doğa olayı üzerinde etkileri olduğunu biliyor muydunuz? Ya da bu projenin ilham kaynağının Tesla olduğunu? Sizler için ülkelerin bilinmeyen gizli silahlarını derledik.

  • 1
  • 33
ÜLKELERİN BİLİNMEYEN GİZLİ SİLAHLARI
ÜLKELERİN BİLİNMEYEN GİZLİ SİLAHLARI

Rusya'nın Japonya'ya 1905 yılında ağır bir şekilde kaybettiği savaşın ardından, Dünya devletleri tarafından Japonya büyük bir güç olarak görünmeye başlandı. Birinci Dünya Savaşı'nda İtilaf Devletleri tarafında yer alan Japonya, Versay Antlaşması ardından bulunduğu tarafı değiştirdi.

1930'lardan itibaren Nazi Almanyasının müttefiki olan imparatorluk, Pasifik'te saldırgan bir tutum göstermeye başladı. Bu durum, daha ilerleyen zamanlarda Birleşik Devletler ile anlaşmazlığa düşmesine sebep olarak, imparatorluğun çökmesine kadar gidecekti.

  • 2
  • 33
JAPON İMPARATORLUĞU HANGİ SİLAHI KULLANDI?
JAPON İMPARATORLUĞU HANGİ SİLAHI KULLANDI?

Hem endüstriyel olarak, hem de teknolojik olarak daha üstün bir düşman ile karşı karşıya olduğunun farkında olan Showa Japonyası, hızını arttırmaya karar verdi. Bu amaç için de Japon İmparatorluk Ordusu, özellikle intihar saldırılarına yönelik, gelişmiş geleneksel silahlar ile donatıldı. Öyle ki, bu silahların arasında biyolojik ve kimyasal savaş silahları da bulunmaktaydı. Japon askeri planlamacılarının Cenevre Protokolü'nü önemsemedikleri ve hatta yasaklanan silahları özellikle temin ettiler.

  • 3
  • 33
BALON BOMBALARI NEDİR?
BALON BOMBALARI NEDİR?

Fu-Go

Naziler V2 roketlerini İngiliz Kanalı üzerinden ateşlerken, Japonlar da kendi "intikam silahlarını" üretmekteydiler. Askeri tasarımcılar, kıtalar arası füze geliştiremediklerinden dolayı, balon bombaları fikrini kullanmayı tercih ettiler.

  • 4
  • 33
AMERİKAN HALKINDAN SAKLANAN SİLAH
AMERİKAN HALKINDAN SAKLANAN SİLAH

Bu fikrin çalışabilmesi için, Birleşik Devletler'e doğru jet rüzgarları üzerinden yaklaşık olarak 8.000 km boyunca ilerleyecek, yangın bombaları ile donatılmış balonlar üretildi. Bu silahların amacı, Kuzeybatı Pasifik bölgelerinin üzerinde patlayarak, büyük çaplı orman yangınları çıkartmak ve böylelikle Birleşmiş Devletler'in sahip olduğu insan gücünü bölmek idi.

ABD hükümeti, bu balonlarla ilgili haberleri, düşmanı cesaretlendirmemek adına gizli tuttu ve Amerikan halkı ancak savaş bittikten sonra balonlardan haberdar oldu.

  • 5
  • 33
SEN TOKU CLASS MEGA SUB
SEN TOKU CLASS MEGA SUB

Japonya, bu devasa savaş araçlarından savaş sırasında üç tane üretti ve bu araçlar, geleneksel şekilde enerji üreten en büyük denizaltı rekorunu ellerinde tutmaktalar.

2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN