Arama

2018'in dünya çapında en fazla gişe rekoru kıran 10 filmi

Dünyaca ünlü çizgi roman serisi olan Avengers'ın aslında ''Daredevil''in gecikme sorunundan oluşan boşluğu doldurmak için son dakikada çizildiğini biliyor muydunuz? Sizler için, 2018'in dünya çapında en fazla gişe rekoru kıran 10 filmini derledik.

  • 1
  • 10
Venom: Zehirli Öfke
Venom: Zehirli Öfke

Gerilim/Bilim Kurgu - 2 saat 20 dakika - IMDb: 6.8

Gişe hasılatı: 855 milyon dolar

Araştırmacı gazeteci Eddie Brock, başına gelen talihsiz bir olayın ardından, kariyerini yeniden ayağa kaldırabilmek için Life Foundation'ın gizli faaliyetlerini araştırmaya başlar. Bir tesiste denemeleri yapılan simbiyotla temas edince, Venom adlı güçlü ve kontrolü zor bir yaratık ortaya çıkar. Eddie Brock hırslı bir muhabirdir. Kötü niyetli ve kendi amaçları doğrultusunda hareket eden bu adamın hikâyesinin peşinde koşarken, Eddie, sadece simbiyoz halinde yaşayabilen ve adrenalinle beslenen uzaylı bir organizmanın firma tarafından keşfedildiğini ve insan deneklerle birleştirilmeye çalışıldığını öğrenir.

Ancak araştırmasında fazla ilerleyen Eddie, Venom adı verilen bu organizmanın sıradaki taşıyıcısı olur. Bir yandan vücudunu ve zihnini kontrol altına alan organizmayla mücadele eden Eddie, bir yandan da firma sahibinin kendisini öldürmesi için gönderdiği kişilerden kaçmalıdır. Marvel çizgi roman evreninin ezeli kötülerinden Venom'un beyaz perde uyarlaması olan filmde Venom'a Tom Hardy hayat verdi.

Yönetmen: Ruben Fleischer Senaryo: Ed Solomon, Todd McFarlane, Jeff Pinkner, Scott Rosenberg, Kelly Marcel

  • 2
  • 10
Deadpool 2
Deadpool 2

Fantastik/Bilim Kurgu - 2 saat 14 dakika - IMDb: 7.8

Gişe hasılatı: 742 milyon dolar

İlk filmindeki maceralarının ardından Wade Wilson, yani Deadpool bu sefer birçok açıdan tam zıttı olan Cable ile karşı karşıya gelir. Deadpool, kahramanlık işlerini devam ettirmekte, bir yandan da gündelik hayatını sürdürmektedir. Russell adında başka bir mutantın peşinde olan Cable'ı durdurmak için Deadpool, Domino ve Negasonic Teenage Warhead gibi diğer mutantlarla birlikte X-Force ekibini kurar.

Yönetmen: David Leitch Senaryo: Rhett Reese, Paul Wernick, Rob Liefeld, Fabian Nicieza

  • 3
  • 10
Ant-Man ve Wasp
Ant-Man ve Wasp

Fantastik/Bilim Kurgu - 2 saat 5 dakika - IMDb: 7.2

Gişe hasılatı: 622 milyon dolar

Scott Lang, Ant-Man olmanın verdiği yükle bir baba olarak sorumluluklarını dengelemeye çalışmaktadır. Ancak Hank Pym ve Hope van Dyne acil bir görev için yardımını istediğinde bir ortakla çalışması gerekir. Hope, Wasp olarak Ant-Man'in yanında yer alacaktır.

Yönetmen: Peyton Reed Senaryo: Paul Rudd, Chris McKenna, Andrew Barrer, Gabriel Ferrari

  • 4
  • 10
Fantastik Canavarlar: Grindelwald'ın Suçları
Fantastik Canavarlar: Grindelwald'ın Suçları

Dram/Fantastik - 2 saat 13 dakika - IMDb: 6.8

Gişe hasılatı: 613 milyon dolar

Gellert Grindelwald'ın, hapsedildiği yerden kaçışıyla birlikte büyücü ve insanlar arasındaki dengeli dünya tehlike altına girer. Nitekim Grindelwald, kendisine inananları artırmak ve büyücülerin insanlara hükmettiği bir dünya yaratmanın peşindedir. Aldus Dumbledore'un, isteğiyle Newt Scamander, Grindelwald'ı durdurma görevini üstlenir. Artık, Scamander'in tüm yeteneğini ortaya koymasını gerektirecektir.

Yönetmen: David Yates Senaryo: J.K. Rowling

  • 5
  • 10
Bohemian Rhapsody
Bohemian Rhapsody

Dram/Biyografi - 2 saat 13 dakika - IMDb: 8.3

Gişe hasılatı: 670 milyon dolar

Bohemian Rhapsody, Queen grubuna, müziklerine, klişelere meydan okuyan ve kuralları yıkarak dünyanın en sevilen sanatçılarından biri haline gelen ikonik solistlerine bir saygı duruşu niteliği taşıyor. Film, simgeleşmiş şarkılarıyla ve sesiyle grubun meteorik yükselişine, Mercury'nin iç çatışması ve yaşamını tehdit eden hastalığına rağmen Mercury'nin rock müzik tarihinin en büyük performanslarından birinde gruba liderlik ettiği Live Aid konserinin arifesinde muzaffer birleşme sürecine yayılıyor. Bu süreçte de, her zaman bir aile gibi olan ve günümüzde dışlanmışlara, hayalperestlere ve müzikseverlere ilham vermeye devam eden bir grubun mirasını süslüyor.

Filmin prodüksiyon sürecinde yönetmen Bryan Singer, disiplinsiz hareketlerinden dolayı yönetmenlikten azledildi ve yerini Dexter Fletcher aldı. Ancak Amerikan Yönetmenler Birliği kurallarına göre filmlerde tek bir yönetmen adı verilmesi gerektiğinden, Bryan Singer'ın adı yönetmen olarak filmde gösterildi.

Yönetmen: Bryan Singer Senaryo: Peter Morgan, Anthony McCarten, Justin Haythe

2020 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN