Arama

Astral seyahatle uçulur mu?

Astral seyahatle uçulur mu?

Astral seyahat, özellikle ezoterik ve New Age çevrelerinde, astral ya da esiri beden dedikleri fiziki olmayan bir bedenin fizik vücudu terk edip evrende bilinçli bir şekilde serbest olarak dolaşmasına verilen isimdir. Astral projeksiyon ismi ile de bilinir. Astral seyahat hakkında bilmediklerimizi Prof. Dr. Caner Taslaman ve Dr. Enis Doko, Sabah'a yazdı.

Astral seyahatle uçulur mu?

Belli miktar paralar karşılığında size astral seyahat yapmayı öğretmeyi söz veren kurs ya da hocalara, eğitim DVD'lerine ve kitaplarına Türkiye'de de rastlamak mümkün. Peki, gerçekten astral seyahat mümkün mü? Yazımızda bu soruya cevap arayacağız.

Astral seyahatle uçulur mu?

SONSUZA DEK UZANAN GÜMÜŞ İP!

Astral seyahat kavramı, aslında yeni bir kavramdır. 19 yüzyılda New Age hareketlerinin öncüsü olarak görülebilecek Teozofi Cemiyeti ve onun üstatlarından Madam Blavatsky'nin ortaya attığı bir kavramdır. Blavatsky'nin ortaya attığı astral seyahat tezinde, fiziksel bedeni terk eden şey, bilinç ya da ruh değildir; astral beden onlardan farklıdır.

Astral seyahatle uçulur mu?

Blavatsky, insanların yedi adet bedene sahip olduğuna inanırdı, "astral beden" aura'yı taşıyan, duygu ve arzuların yer aldığı bedendir. Aura kavramının nasıl uydurma bir kavram olduğunu daha önceki bir yazımızda incelemiştik.

Astral seyahatle uçulur mu?

Astral beden, fiziksel bedeni terk ettiği zaman, astral düzlem denilen farklı bir boyuta çıkar ve oradaki diğer astral bedenleri algılar.

2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN