Arama

Zarifoğlu’nun 7'den 77'ye tüm çocuklar için yazdığı özgün eserler

Zarifoğlu'na göre yaşama çocukların baktığı yerden bakmak ve bu duyarlılıkla eserler yazmak, ayrı bir sanattı. Şair, çocuk yazarlığından duyduğu keyfin ifadesini şu cümlesiyle hafızalarımıza kazımıştı: "İtiraf etmeliyim, aşk şiirleri yazarken nasıl heyecanlanabiliyorsa bir yazar, çocuklar için yazarken de öylesine dolu dolu heyecanlanabiliyor."

  • 1
  • 10
SERÇEKUŞ
SERÇEKUŞ

''Serçekuş'' çağdaş bir masal. Çocuk gibi düşünen, etrafına çocuk gibi bakan bir serçenin avcı ile başlayan macerası. ''Serçekuş''un en belirgin özelliği anlatımındaki şiirselliği olarak belirir. Her yaştan okurun zevkle okuyabileceği bir kitap. Bu yönüyle ''Serçekuş'' çocuk edebiyatımızın klasikleri arasında önemli bir yere sahip bulunuyor.

Kitabı incelemek ve satın almak için tıklayın.

  • 2
  • 10
KATIRASLAN
KATIRASLAN

Aslanla tilki arasında geçen olayları anlatan birçok masal anlatıldı ve yazıldı. ''Katıraslan'' hepsinden farklı. Bir aslan ile tilkinin ağzından yaşadığımız dünyanın nasıl bir dünya olduğunu merakla biraz da hayretle dinlemek çok güzel bir şey olmalı. Sihirli bir ayna tutuyor bize Cahit Zarifoğlu. Yaşadığımız dünyayı daha yakından tanımak için bu kitap upuzun bir mektup sanki. Cahit Zarifoğlu'nun en heyecan verici kitabını zevkle sunuyoruz.

Kitabı incelemek ve satın almak için tıklayın.

  • 3
  • 10
AĞAÇKAKANLAR
AĞAÇKAKANLAR

Anne ve baba ağaçkakanlar yıllar sonra dünyaya gelen yavruları Upuy'u korumak için uğraşırken garip olayları yaşamak zorunda kaldılar. Upuy afacan bir çocuk gibi aklına ne geldiyse yaptı. Bir türlü söz dinlemedi. Cahit Zarifoğlu bu kitapla kendi çocukluğunun acı tatlı günlerini anlatmış oluyor dolaylı olarak. Her çocuğun yaşayabileceği bir çocukluğu usta anlatımıyla önümüze seriyor. Çocukluğunuzun filmini seyreder gibi "Ağaçkakanlar"ı okumanızı tavsiye ederiz.

Kitabı incelemek ve satın almak için tıklayın.

  • 4
  • 10
YÜREK DEDE İLE PADİŞAH
YÜREK DEDE İLE PADİŞAH

Bir masal düşünün. Masaldan çok öte bir masal.İçimizdeki bir yerlde hep var olan ama bazen eskiyen, unutulan güzel duyguları canlandıran, iyileştiren.İnsan olmanın muhabbetini, erdemini hatırlatan.Tevazu nedir, gerçek zenginlik nedir öğreten, öğretmekle kalmayıp sevdiren.Bir ömür hatırlanacak tatlı bir masal.

Yürek Dede ile Padişah, bizleri alıp başka bir diyara, başka bir zamana götürüyor. Orada bir gül bahçesinde kalbimizi sakinleştiriyor, dinlendiriyor.Yüzümüze de bir gülümseme konduruyor.

Kitabı incelemek ve satın almak için tıklayın.

  • 5
  • 10
KÜÇÜK ŞEHZADE
KÜÇÜK ŞEHZADE

''Sarayın bahçesindeki fıskiyeli havuzun su sesleri dalga dalga meyve ağaçlarının üzerine dökülüyor. Koşmaktan yorulan çocuklar ağaç diplerine, gölgelere sığınmışlar. Kimi halıların üzerine başlarını koymuş çoktan uyumuşlar. Lalaları onların yüzlerine konan sinekleri ipek bir tülbentle kovalıyor. Ve kendi gözlerini kapamaya çalışan uykuya karşı direniyorlar.''

Kitabı incelemek ve satın almak için tıklayın.

https://www.dr.com.tr/Kitap/Kucuk-Sehzade/Cahit-Zarifoglu/Cocuk-ve-Genclik/Okul-Cagi-6-10-Yas/Cocuk-Kitaplari/urunno=0000000247648

2020 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN