Arama

Dikkat! Bu galeri yüksek dozda korku edebiyatı içerir

Okumak sonu olmayan bir tutkudur. Kimi için heyecan, bazıları için dram, bir başkası için de gerilim dolu hikayeler vazgeçilmezdir. Okumaya başladığınız andan itibaren zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacağınız, yer yer nefesinizi tutacak, yer yer de meraklanacağınız psikolojik gerilim romanlarını derledik.

  • 1
  • 10
22/11/63 - Stephen King
22/11/63 - Stephen King

''Öğretmenliğin en iyi tarafı ne biliyor musunuz? Bir çocuğun yeteneğini keşfettiği ana şahit olmak. Dünyada bununla karşılaştırılabilecek hiçbir şey yoktur.''

22 Kasım 1963'te, Dallas'ta üç el silah sesi duyuldu. Başkan Kennedy öldü ve dünya tarihi değişti. Peki, bütün bunları değiştirme şansınız olsaydı? Kendi kuşağının sosyal, kültürel ve politik meselelerini sindirmiş bir yazar olan Stephen King, bu mükemmel kurgulanmış gövde gösterisinde okuyucuları geçmişe uzanan inanılmaz bir yolculuğa çıkarıyor.

Her şey Maine'deki Lisbon Falls kasabasında yaşayan ve fazladan iki kuruş kazanmak için sınavlara hazırlık derslerine giren 35 yaşındaki İngilizce öğretmeni Jake Epping'le başladı. Öğrencilerinden kompozisyon ödevi olarak hayatlarını değiştiren bir olayı yazmalarını isteyen Epping, nefesini kesen bir ödevle karşılaştı: Harry Dunning'in babasının elli yıl önce eline çekici alıp ailesini katlettiği gecenin tüyler ürpertici hikâyesi. O kompozisyonu okuduğu an, Jake için bir dönüm noktası oldu.

Tıpkı 1963'ün ABD tarihi için bir dönüm noktası olması gibi… Kısa süre sonra kasabadaki lokantanın sahibi ve Jake'in arkadaşı olan Al, ona bir sır veriyor. Bu sır ise bir deponun geçmişe açılan bir geçit olduğu ile ilgilidir. Al, Jake'ten saplantı haline getirdiği görevi devralmasını, Kennedy suikastını engellemesini istiyor. Böylece Jake, George Amberson olarak Ike, JFK ve Elvis'in, büyük Amerikan arabalarının ve fiyonklu çorapların dünyasında yeni bir hayata başlıyor. Maine'deki Dunning ailesinin yaşadığı boğucu Derry şehrinden, Jake'in hayat eşiyle karşılaştığı Teksas'taki sevgi dolu Jodie kasabasına, Lee Harvey Oswald'a ve Dallas'a uzanan bu romanda; geçmiş geçmiş olmaktan çıkıp gerilim ve heyecan dozu yüksek bir maceraya dönüşüyor.

Zamanda yolculuk hiç bu kadar inandırıcı ve bu kadar ürkütücü olmamıştı.

Kitabı incelemek ve satın almak için tıklayınız…

  • 2
  • 10
Kafes - Josh Malerman
Kafes - Josh Malerman

''Bir insanı kazanmak zaman meselesi, kaybetmek ise an meselesidir.''

Dışarıda bir şey var… Görülmemesi gereken korkunç bir şey… Ona atılan bir bakış kişiyi ölümcül bir deliliğe sürüklüyor. Ne olduğunu ve nereden geldiğini ise kimse bilmiyor.

Malorie ve iki çocuğu, olayların başlangıcından beş yıl sonra hayatta kalmayı beceren bir avuç insan arasındaydı. Nehrin kenarındaki terk edilmiş bir evde çocuklarıyla yaşayan Malorie, ailesinin güvende olabileceği bir yere gitmenin hayalini kuruyordu. Fakat onları bekleyen yolculuk tehlikelerle doluydu. Tek bir yanlış hamle ölümlerine yol açabilirdi. Ve onları takip eden bir şey vardı.

Bilinmeyenin karanlığına giden bu yolculukta Malorie sık sık geçmişi hatırlıyordu. Bilinmez tehlikenin karşısında bir araya gelerek hayatta kalmaya çalışan, kendisini de aralarına kabul ederek onu da kurtaran ev arkadaşları teker teker aklına geliyordu. Bir zamanlar yabancı olan bir grup insanın birer birer kapısını çaldığı evde kurdukları ortak hayat... Ancak sağ kalan ve kapılarını çalan insanlar arttıkça ortaya yüzleşmeleri gereken bir soru çıkmıştı: Herkesin aniden delirdiği bir dünyada kime güvenilebilirdi?

Kitabı incelemek ve satın almak için tıklayınız…

  • 3
  • 10
Keskin Şeyler - Gillian Flynn
Keskin Şeyler - Gillian Flynn

"Dünyaya sunduğun yüzün, insanların sana nasıl davranması gerektiğini söyler."

Gillian Flynn tarafından keskin kalemi ve keskin sezgisi ile yazılan bu hikâye sizlerde büyük bir hayranlık uyandıracak. Zeki ve zorlayıcı bir üslup ile yazılan ''Keskin Şeyler'' romanında Camille Preaker'ın zorlu geçmişine doğru uzanan bir yol haritasına eşlik edeceksiniz.

Kelimeler gazeteci Camille Preaker'ın zorlu geçmişine uzanan bir yol haritasıydı. Akıl hastanesindeki kısa misafirliğinden sonra Camille, çalıştığı ikinci sınıf gazetedeki görevi gereği iki küçük kızın cinayetini araştırmak için istemeye istemeye büyüdüğü kasabaya gidecekti.

Camille kasabadan ayrılalı sekiz yıl olmuştu ve o zamandan beri nörotik, kuruntulu annesi ve doğru dürüst tanımadığı tüm kasabayı parmağında oynatan, on üç yaşındaki üvey kardeşiyle neredeyse hiç konuşmamıştı. Şimdi ailesiyle birlikte kaldığı süre boyunca, hafızasından silip atmaya çalıştığı çocukluk trajedileriyle yeniden yüzleşecekti. Genç kadın, vahşi cinayetleri araştırırken kurbanların hikâyelerine kendini fazlaca kaptıracaktır.

Kitabı incelemek ve satın almak için tıklayınız…

  • 4
  • 10
Medyum - Stephen King
Medyum - Stephen King

Jack Torrance'ın Overlook Oteli'nde işe başlaması, yaşamında yepyeni bir sayfa açabilmesi için bulunmaz bir fırsattı. Mevsim sonunda müşterilerin uğramadığı bu eski otelin bekçiliğini yaparken, ailesiyle bolca birlikte olabilecek ve romanını yazabilecekti. Ama sert kış havası kendisini göstermeye başlayınca, bu sakin mekân iyice ıssızlaştı... Uğursuz korkunç güçlerin Overlook Oteli'ni sarmaya başladığını yalnızca eşsiz bir yeteneğe sahip olan beş yaşındaki Danny Torrance fark etti. Edgar Allen Poe'dan bu yana ıssız mekânları, sınır tanımayan korkuları en iyi anlatan yazar sizleri bekliyor.

Kitabı incelemek ve satın almak için tıklayınız…

  • 5
  • 10
Kızıl Nehirler - Jean-Christophe Grange
Kızıl Nehirler - Jean-Christophe Grange

"Bulutlar, güneşi gömmeye giden bir cenaze alayı gibi, gökyüzünde usulca ilerliyordu."

Kızıl Nehirler, birbirini tamamlayan iki gözü pek polisin son derece karanlık ve karmaşık bir cinayeti çözme çabasını anlatır. Küçük bir Fransız kasabasında meydana gelen bir cinayet, roman kahramanı iki polisin merakını körükler. Sonuçta kökü eskilere uzanan bir gizli grup çıkacaktır ortaya ve hiçbir şeyin tesadüf olmadığı gözler önüne serilir.

Grange'nin sınır tanımayan hayal gücü, sürekli artan gerilim, etkileyici karakterler, birbirinden korkunç cinayetler; hepsi daha ilk satırlardan itibaren size adeta hükmedecek "Kızıl Nehirler" sadece Fransa'da 450.000 sattı ve 20 dile çevrildi. Soluk kesen bir tempo aynı zamanda insanı hemen saran bir hikâye sizleri bekliyor.

Kitabı incelemek ve satın almak için tıklayınız…

2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN