Arama

Fransa ‘terörizm’den ne anlıyor?

Fırat'ın doğusunda başlatılan Barış Pınarı Harekatı'nda operasyonlar sürüyor. Türkiye'nin bölgedeki terör koridorunu ortadan kaldırmayı ve güney doğuda bir terör devletinin kurulmasını önlemeyi hedeflediği bu harekata, ABD ve pek çok Batı ülkesi ise karşı çıkıyor. O ülkelerden biri de Fransa. Operasyon sonrası Türkiye'ye gerçekleştirdiği silah ihracatını durdurduğunu açıklayan Fransa, Milli Takım'ın maç sırasında "asker selamı" ile gösterdiği gol sevincine yönelik manipülasyonlarına da devam ediyor. Peki, Fransa'nın "terörizm" algısı tam olarak ne? Fransa'nın gerçekleştirdiği katliamlar ve sömürgecilik tarihi bu konuda bizlere neler söylüyor?

  • 1
  • 18
TERÖR KORİDORUNU YOK EDECEK OLAN HAREKÂT
TERÖR KORİDORUNU YOK EDECEK OLAN HAREKÂT

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın emriyle Fırat'ın doğusuna yönelik Barış Pınarı Harekâtı, geçtiğimiz günlerde başlatıldı.

Harekât kapsamında, Fırat Nehri'nin doğusundaki Ayn El Arab, Tel Abyad ve Tabka, Kamışlı, Amude ve Rasulayn ilçeleri ile Deyrizor terörden arındırılacak.

  • 2
  • 18
HAREKÂT BATI ÜLKELERİNİ NEDEN RAHATSIZ ETTİ?
HAREKÂT BATI ÜLKELERİNİ NEDEN RAHATSIZ ETTİ?

Barış Pınarı Harekâtı, bölgedeki terör koridorunu ortadan kaldıracak ve burada bir terör devleti kurulması önlenmiş olacak.

Türkiye'nin başlattığı bu operasyon, ABD ve Batı ülkelerinin karşı çıkmasına rağmen kararlılıkla devam ediyor. Teröre karşı gerçekleştirilen bu harekâta karşı çıkan ülkelerden biri de Fransa.

  • 3
  • 18
FRANSA, TÜRKİYE’YE SİLAH İHRACATINI DURDURDU
FRANSA, TÜRKİYE’YE SİLAH İHRACATINI DURDURDU

Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Fransa Savunma Bakanı Parly, ülkesinin, Türkiye'nin bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla başlattığı Barış Pınarı Harekâtı'nda kullanma ihtimali olan her türlü savaş teçhizatının ihracatının durdurulması kararını aldığını belirtti.

  • 4
  • 18
ASKER SELAMIMIZDAN RAHATSIZ OLDULAR
ASKER SELAMIMIZDAN RAHATSIZ OLDULAR

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri'nde A Milli Futbol Takımımız, Fransa ile yaptığımız ikinci maçta, 81. dakikada attığımız golün sevincini Mehmetçik'e selam vererek göstermişti.

Fransız yayıncı kuruluşu ise Milli Takımın "asker selamı" ile gösterdikleri gol sevincini yayınlamadı. Bu selam, başta Fransa olmak üzere Avrupa'daki pek çok ülkeyi rahatsız etti ve Batı medyasında manipüle edici haberlere malzeme olarak kullanıldı.

  • 5
  • 18
FRANSA UEFA’YI YAPTIRIMDA BULUNMAYA ÇAĞIRDI
FRANSA UEFA’YI YAPTIRIMDA BULUNMAYA ÇAĞIRDI

Fransa'yla berabere kalarak puanını 19'a yükselten ve liderlik koltuğundaki yerini koruyan Milli Takımımızın bu başarasını hazmedemeyen Fransa, golden sonra verilen asker selam nedeniyle UEFA'yı ülkemize yaptırımda bulunmaya çağırdı.

2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN