Arama

Dünyada 2017 böyle geçti!

Savaşlar, çatışmalar, siyasi krizler, terör saldırıları, kazalar ve doğal afetler, 2017'de de dünya gündemini meşgul etti.

Dünyada 2017 böyle geçti!

2017 yılı dünya tarihinde olumsuz olaylarla hatırlanacak. Yine savaşlar, afetler gerginlikler bu sene de en çok konuşulanlar oldu.

Dünyada 2017 böyle geçti!

2017'nin en önemli oalylarının başında Suriye'de 6. yılını dolduran iç savaş, Myanmar ordusunun operasyonlarıyla yerlerinden olan yüz binlerce Arakanlı Müslüman, Kuzey Kore'nin nükleer denemeleri, Trump yönetiminin göçmenleri ve Müslümanları hedef alan politikaları, Venezuela'daki ekonomik kriz ve yönetim karşıtı gösteriler ile Güney Kore'deki siyasi nüfus skandalı oldu.

Dünyada 2017 böyle geçti!

Yılın ilk iki ayında dikkat çeken gelişmelerden biri, Trump'ın "mültecilerin ülkeye kabulünü sınırlandırarak göçmen vizelerine katı güvenlik prosedürleri getiren" ve "terörle ilintili olduğu düşünülen" ülkelerden gelenlerin 30 gün boyunca ABD'ye kabul edilmeyeceği başkanlık kararnamesini imzalaması oldu.

Dünyada 2017 böyle geçti!

Brezilya'da ülkenin kuzeyindeki Amazonas eyaletinde başlayan ve başka bölgelere sıçrayan hapishane ayaklanmalarında bir hafta içinde 100'ü aşkın hükümlü hayatını kaybetti.

Dünyada 2017 böyle geçti!

Türkiye, Rusya ve İran öncülüğünde Astana'da başlayan görüşmelerin ilk toplantısında, Suriye'deki ateşkes ihlallerinin üçlü ortak mekanizmayla izlenmesi ve uygulanmasının sağlanması konusunda uzlaşmaya varıldı.

2022 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN