Arama

PTT memur alımı ne zaman?

PTT'den yapılan açıklamaya göre yakın zamanda 1100 kişi için alım yapılacak. Personel alımı zırhlı araçlarda görevlendirilmek için yapılacak. İşe alınanlar 31 Aralık'ta göreve başlayacak. PTT personel alımı başvuruları ne zaman? PTT işçi alımı için aranan şartlar neler? İşçi alımına nasıl başvur yapılır? PTT (Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyi tarafından yapılan açıklamaya göre 55 bin memur alımı daha yapılacağı belirtilmişti. Lise mezunları da başvuru yapabilecek mi? PTT 55 bin personel alımı KPSS şartı var mı? İşte PTT 55 bin personel alımı ile ilgili detaylar...

PTT memur alımı ne zaman?
Yayınlanma Tarihi: 19.2.2019 17:08:01 Güncelleme Tarihi: 11.12.2018 16:25

PTT 1100 İŞÇİ ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

PTTPAL, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli ve Adana'da 2018'in sonuna kadar 6 nakit merkezi kurmayı planlıyor. PTT iştiraki olan PTTPAL, 2019 yılında 40 şube, 360 zırhlı araç ve bin 100 personelle ülke çapında hizmet verecek. PTT bu amaç doğrultusunda 1100 personel alımı yapacak. PTTPAL için başvuru yapmak isteyenler, 'PTT 1100 personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak?' sorusuna yanıt arıyor. PTT 1100 personel alımı başvuruları ile ilgili bir tarih açıklamadı. İşe alım kararı verilen personellerin 31 Aralık itibarıyla göreve başlaması bekleniyor.

PTT 1100 İŞÇİ ALIMI ŞARTLARI BELLİ OLDU MU?

PTT 1100 işçi alımı şartları ile ilgili de henüz bir açıklama ya da duyuru yayınlamadı. İşe alım şartlarının önümüğzdeki günlerde belli olması bekleniyor. Duyurunun PTT'nin İnsan Kaynakları sayfasında yer alan duyurular bölümünden yapılması bekleniyor. Duyuru, Devlet Personel Başkanlığı internet sitesi üzerindeki duyurular bölümü ya da PTT PAL AŞ.ye ait kariyer siteleri üzerinden de yapılabilir. PTT 1100 işçi alımı ile ilgili başvuru bilgileri yayınlanır yayınlanmaz haberimizde de olacak.

Binlerce kişinin başvuru yapmasının ardından gözler tekrar PTT personel ve memur alımına çevrildi. PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik yaptığı açıklamada 60 bin personel alımı daha yapılarak çalışan sayısının 100 bine çıkarılacağını belirtmişti.

5 bin personel alımı gerçekleştirilmiş geriye 55 bin personel alımı kaldı. Peki PTT memur alımı ne zaman olacak? PTT memur alımında aranan şartlar neler? PTT memur alımı başvuru tarihleri belli oldu mu? İşte tüm merak edilen soruların yanıtı.

PTT PERSONEL ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

Adaylar personel alımlarına ilişkin genel şartlar hakkında çeşitli taleplerde bulunarak personel alım ilanının ne zaman yayımlanacağını araştırıyorlar.

PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik yaptığı açıklamalarında "Hep birlikte önümüzdeki süreç içerisinde 40 bin kişi olan çalışanımızı Cumhuriyetimizin 100. yılında 100 bin kişiye çıkaracağız. Nasıl 40 bin kişilik çalışanımızı 100 bin kişiye çıkarıyorsak ekonomimizi de aynı şekilde büyüteceğiz." ifadelerine yer vermişti. Bu açıklamalar kapsamında PTT 55 bin personel alımının 5 yıl içinde tamamlanması beklenmektedir. Ancak personel alımlarının ne kadar süre ile yayımlanacağı hakkında resmi bir açıklama bulunmuyor.

Lise mezunları ve üniversite mezunlarının başvuru yapabileceği PTT personel alımı başvuru şartları ve tarihi belli olur olmaz haberimizden takip edebilirsiniz.

GEÇTİĞİMİZ PERSONEL ALIMI ŞARTLARI NELERDİR?

Söz konusu ilana başvuru yapacak olan adayların başvurularının kabul edilmesi için adayların bazı şartlara haiz olmaları gerekmektedir. Bu bağlamda Posta Ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi tarafından adaylarda aranan şartlar şöyle:

a) 29/5/2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamında yer alanlar ile PTT'nin yurtdışındaki işyerlerinde istihdam edilecekler hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak.

b) On sekiz yaşını tamamlamış ve otuz beş yaşından gün almamış olmak.

NOT: 14/05/1984 tarihi ve bu tarihten sonra doğanlar müracaat edebilecektir.

c) Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.

ç) 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

d) Fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel saldırı, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik suçlarından ceza almamış olmak,

e) Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak.

f) Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek.

g) Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak.

ğ) Atanacağı pozisyon için bu ilanda belirtilen öğrenim şartına haiz olmak. (18/05/2018 tarihinde veya önceki bir tarihte mezun olmak).

h) Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak.

ı) Daha önce çalıştıkları kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmamak.

i) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucunda sakınca bulunmamış olmak.

j) Yapılacak "yazılı ve/veya sözlü sınavda" başarılı olmak

ALIM YAPILAN KADROLAR

PTT tarafından yayımlanan ilanda 5 bin personel alımı yapıldı. Buna göre;

*Uzman yardımcısı(250),

*Mimar (20) Mühendis (200),

*Avukat (82),

*Gişe ve büro görevlisi (2625),

*Tekniker (200),

*Postacı (1623)

2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN