Arama

  • Anasayfa
  • Eğitim
  • Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı!

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı!

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları MEB'in Twitter hesabı üzerinden duyuruldu. Mülakat sonuçlarının açıklanmasıyla öğretmen adayları yoğun şekilde arama yapıyor. Sözleşmeli öğretmenlik hakkı kazanan adaylar tercihler ve atama tarihlerini de merak ediyor. Peki, sözleşmeli öğretmenlik tercihleri ne zaman başlayacak, atamalar ne zaman yapılacak? İşte Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları sorgulama ekranı!

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı!
Yayınlanma Tarihi: 15.1.2019 17:34:00 Güncelleme Tarihi: 15.01.2019 17:41

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı. Sonuçlara göre 20 bin öğretmen göreve başlayacak. Mülakat sonuçlarının ilan edildiğini duyan öğretmen adayları heyecanla sonuçları sorgulamaya başladı. Öğretmen adayları 10 Aralık Pazartesi günü mülakat sınavlarına girmiş, 31 Aralık itibarıyla mülakatlar tamamlanmıştı. Yeni yılın ilk günlerinden itibaren de sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merakla araştırılıyordu. Sonuçların açıklanmasıyla, tercihler ve atama tarihleri de merak edilmeye başlandı.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT SONUÇLARI SORGULAMA

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları MEB üzerinden yayınlandı. Adaylar T.C Kimlik numarası ile doğum tarihini girdikten sonra güvenlik kodu alanına da görseldeki resimleri doldurarak işlemini gerçekleştirebilir.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK TERCİH BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

20 bin öğretmen atamasının gerçekleştiği mülakat sonuçlarına göre göreve başlamaya hak kazanan öğretmenler, 28 Ocak günü itibarıyla tercih başvurularını gerçekleştirecek. Başvurular 1 Şubat günü sona erecek.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ATAMALARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Adaylar başvurularını yaptıktan sonra tercih sonuçları duyurulacak. 20 bin öğretmenin tercihlerine göre atamaları yapılacak. 7 Şubat tarihinde MEB'in atamaları tamamlaması bekleniyor.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK SÜRESİ NE KADAR?

Sözleşmeli öğretmenlik süresi 4+2 yıl şeklinde gerçekleşiyor. Ancak 2023 Eğitim Vizyonu Konferansı'nda sözleşmeli öğretmenlikte 3+1 yılllık sözleşme üzerinde duruldu. Bu konuda bir çalışma gerçekleşebilir. 4 yıllık süreçte performansı yüksek olan öğretmenler kadrolu öğretmen olarak atanabiliyor.

HANGİ BRANŞTA KAÇ ÖĞRETMEN ATANACAK?

Sınıf öğretmeni 3 bin 47 kişi istihdam alınacak
İngilizce öğretmeni 2 bin 38 kişi istihdam alınacak
Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni 1.910 kişi istihdam alınacak
Okul öncesi öğretmeni 1.601 kişi istihdam alınacak
İlköğretim matematik öğretmeni 1.401 kişi istihdam alınacak
Türkçe öğretmeni 1.093 kişi istihdam alınacak
Rehberlik öğretmeni 1.056 kişi istihdam alınacak
Özel eğitim öğretmeni 1.002 kişi istihdam alınacak
Fen bilimleri/fen ve teknoloji öğretmeni 919 kişi istihdam alınacak
Beden eğitimi öğretmeni 845 kişi istihdam alınacak.

2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN