Arama

  • Anasayfa
  • Dünya
  • Çinli hackerların Kovid-19'u araştıran merkezleri hedef aldığı iddia edildi

Çinli hackerların Kovid-19'u araştıran merkezleri hedef aldığı iddia edildi

Yayınlanma Tarihi: 14.05.2020 10:16 Güncelleme Tarihi: 14.05.2020 09:59
Çinli hackerların Kovid-19'u araştıran merkezleri hedef aldığı iddia edildi

'li bazı güvenlik kurumları, Kovid-19 salgınını araştıran kuruluşların Çinli hackerler tarafından hedef alındığını belirtti.

'li bazı güvenlik kurumları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınını araştıran kuruluşların Çinli hackerler tarafından hedef alındığını belirtti.

ABD Federal Soruşturma Bürosu () ve İç Güvenlik Bakanlığı, Kovid-19 virüsü üzerinde aşı, tedavi veya test çalışmaları yapan araştırma merkezlerine uyarılarda bulundu.

yönetimi ile bağlantılı olduğu düşünülen Çinli hackerların virüs konusunda araştırma yapan kurumları hedef aldığı belirtilen uyarıda, ABD'li kurumlardan verilerini korumak adına ekstra güvenlik önlemleri almaları ve potansiyel tehdidin farkında olmaları istendi.

FBI ayrıca potansiyel tehdit konusunda halkın farkındalığını artırmak için uyarı yayınladıklarını ve önümüzdeki günlerde ek teknik detayların açıklanacağını duyurdu.

ABD ve Altyapı Güvenliği Ajansı da konuya ilişkin yazılı bir açıklama yaparak, Çin'in bu sektörleri hedef almasının ABD'nin Kovid-19 ile mücadelesini tehlike altına attığını bildirdi.

Açıklamada, "Bu duyuru, araştırma kuruluşları ve Amerikan halkı arasındaki farkındalığı artırmayı ve potansiyel hedeflere kaynak ve rehberlik sağlamayı amaçlamaktadır." ifadelerine yer verildi.

2021 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN