Arama

Karşılıklı savaş uçakları düşürüldü

Yayınlanma Tarihi: 27.02.2019 12:04 Güncelleme Tarihi: 28.02.2019 10:16
Karşılıklı savaş uçakları düşürüldü

'de gerilim tırmanıyor. ordusundan, hava sahalarına giren 2 savaş uçağının vurulduğunu ve birinin düştüğü açıklandı. medyası ise Hint ordusunun Pakistan savaş uçağını düşürdüğünü bildirdi.

Hava Kuvvetlerine ait bir savaş uçağının 'in Budgam bölgesinde düştüğü bildirildi. PTI haber ajansı, Garend Kalaan Köyü yakınlarında, yerel saatle 10.00 civarında açık bir araziye düşen uçağın ikiye ayrıldığını ve alev aldığını belirtti. Olayda 2 pilot ve bir sivilin hayatını kaybettiği ileri sürüldü.

PAKİSTAN: HAVA SAHASINI İHLAL EDEN UÇAK VURULDU

Silahlı Kuvvetleri Sözcüsü Tümgeneral Asıf Gafur ise Twitter'dan yaptığı açıklamada, Pakistan Hava Kuvvetlerinin, hava sahasına giren savaş uçaklarına engelleme yaptığını, Pakistan uçaklarının 2 Hint uçağını vurduğunu, uçaklardan birinin Pakistan kontrolündeki bölgeye, diğerinin ise Hindistan kontrolündeki bölgeye düştüğünü bildirdi. Sözcü Gafur, Pakistan tarafına düşen uçağın bir pilotunun Pakistan ordusu tarafından yakalandığını belirtti.

Sözcü paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Pakistan Hava Kuvvetlerinin bu sabah yaptığı saldırılara karşılık olarak, Hint Hava Kuvvetleri Keşmir Kontrol Hattını geçmiştir. Pakistan Hava Kuvvetleri 2 Hint uçağını Pakistan hava sahası içinde vurmuştur. Uçaklardan biri (Pakistan kontrolündeki) Azad Keşmir bölgesinde, diğeri ise Hindistan kontrolündeki Cammu Keşmir bölgesine düşmüştür. Pakistan tarafına düşen uçağın pilotu yakalanmıştır."

2021 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN