Arama

'nun kiralık katiline büyük şok

Yayınlanma Tarihi: 14.10.2017 00:00 Güncelleme Tarihi: 14.10.2017 14:02
Ortadoğu'nun kiralık katiline büyük şok

'yu karıştıran , ve 'nin tetikçisi 'a 2012 yılında soruşturma açıldığı belgelendi.

'nun kiralık katili olarak bilinen ve bölgedeki her darbe ve karışıklığın altından çıkan 'a Seyful İslam ile ilişkileri nedeniyle 2012 yılının sonlarında tarafından soruşturma açıldığı ortaya çıktı.

BELGELER ORTAYA ÇIKTI

'nin yayınladığı belgelere göre Uluslararası Ceza Mahkemesi () 'da eski lider Kaddafi'nin devrilmesi öncesi yaşanan şiddet olaylarında alakası olduğu şüphesiyle 'a soruşturma açtı.

TERÖRİSTBAŞI GÜLEN'İ TELEVİZYONUNA ÇIKARDI

başı 'i 'da sahip olduğu kanala çıkaran ve 'da aktif rol oynayan Muhammed Dahlan liderliğindeki ekibin 'ye 3 milyar dolarlık destek sağladığını iddia edilmişti.

İSRAİL EĞİTTİ

dışında 13 ülkede etkin faaliyet yürüten Muhammed Dahlan kamuoyu oluşturma ve taraftar toplama amacı ile dernek ve vakıfları kullanıyor.

1978 yılında tarafından tutuklandı. 4 yıl gözlerden uzak kalan Muhammed Dahlan İsrail tarafından yabancı dil, gayri nizami harp, 5. kol faaliyetleri ve ihtilalci alt yapı konusunda özel eğitime tabi tutuldu.

YASER ARAFAT'I ZEHİRLEMEKLE SUÇLANIYOR

2006 yılında Filistin'den çıkarılan Muhamed Dahlan, gözetiminde faaliyetlerini , Birlesik Arap Emirlikleri, Misir ve gibi ülkelerde sürdürdü. Filistin Kurucu Devlet Baskanı 'ı zehirlemekle suçlanan Muhammed Dahlan, 10 yıldır Ortadoğu denkleminin karanlık ağında önemli bir yer işgal ediyor. Dahlan 2006 yılında İsrail tarafından 'den kaçırıldığı günlerde ve destekçilerinden intikam almak için yemin etti.

2021 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN