Arama

  • Anasayfa
  • Dünya
  • Fas-İspanya sınırında izdiham: 2 ölü, 4 yaralı

Fas-İspanya sınırında izdiham: 2 ölü, 4 yaralı

Üç haftadır kapalı tutulduktan sonra açılan Sebte Sınır Kapısı'ndan geçişler sırasında yoğunluk nedeniyle yaşanan izdiham, can kaybına yol açtı.

Fas-İspanya sınırında izdiham: 2 ölü, 4 yaralı
Yayınlanma Tarihi: 28.8.2017 00:00:00 Güncelleme Tarihi: 28.08.2017 20:40

Fas ile İspanya arasındaki Sebte Sınır Kapısı'ndan geçişler sırasına yaşanan izdihamda 2 kişinin öldüğü, 4 kişinin yaralandığı bildirildi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, üç haftadır kapalı tutulduktan sonra sabah saatlerinde açılan sınır kapısında yoğunluk nedeniyle izdiham yaşandı. Olayda yaralanan 6 kadının, hastanede tedavi altına alındığı kaydedildi.

Öte yandan Fenadik Devlet Hastanesi yetkilileri ise hastaneye getirilen 6 kadından 2'sinin yaşamını yitirdiğini, 4'ünün ise tedavilerinin tamamlanmasının ardından taburcu edileceğini aktardı.

Geçimlerini İspanya ile Fas arasında bavul ticareti yaparak sağlayan binlerce Faslı, sık sık sınırda yaşanan izdihamlarla ülke gündemine geliyor.

Son olarak geçen nisan ayında İspanya'ya geçmeye çalışırken meydana gelen izdihamda bir kadının yaşamını yitirdiği, 4 kişinin ise yaralandığı belirtilmişti.

Fas ile İspanya arasındaki sınır kapısı zaman zaman karşılıklı anlaşmalarla geçici olarak kapatılıyor.

2023 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN