Arama

Dünya enerji devleri İstanbul'da toplanıyor

Yayınlanma Tarihi: 8.7.2017 00:00:00 Güncelleme Tarihi: 08.07.2017 12:57
Dünya enerji devleri İstanbul’da toplanıyor

Dünya enerji devleri petrol ve doğalgazla ilgili her şeyi konuşmak için İstanbul’da toplanıyor. Cumhurbaşkanlığı himayesindeki zirvenin sloganı ‘TurKEY for Energy’ (Enerji için anahtar Türkiye) olacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde, Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın katılımıyla gerçekleştirilecek

Enerjinin en büyükleri İstanbul'da toplanıyor. Petrol ve doğalgaz ile ilgili yatırımlardan, işbirliklerine, ticaretten gelecek beklentilerine kadar herşeyin tartışıldığı Dünya Petrol Kongresi 9 - 13 Temmuz tarihlerinde İstanbul'da düzenlenecek.

Zirve, Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleşirken 5 devlet başkanının zirve kapsamında bir araya geleceği öğrenildi. Kongrenin sloganı "TurKEY for Energy" (Enerji için anahtar Türkiye) olacak.

23 Ekim 2013 tarihinde Calgary/Kanada'da gerçekleştirilen Dünya Petrol Konseyi Yıllık Toplantısı'nda oldukça çekişmeli geçen oylamada, Kopenhag, Astana ve Houston'ı geride bırakarak, "This time İstanbul" sloganıyla çalışmalarını yürüten Türkiye, petrol ve doğalgaz sektörünün olimpiyatları olarak bilinen dev organizasyonun 22. toplantısı için ev sahibi seçilmişti.

9 - 13 Temmuz 2017 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezinde gerçekleştirilmesi öngörülen 22. Dünya Petrol Kongresi "TurKEY for Energy" mottosuyla, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde, Enerji Bakanı Berat Albayrak'ın katılımıyla gerçekleştirilecek.

Petrol ve doğalgaz sektörlerinde söz sahibi ülkelerin devlet başkanı düzeyinde temsilcileri, 30'dan fazla bakan düzeyinde temsilci, 15'ten fazla uluslararası kuruluş en üst düzey yöneticileri, birçok şirketin en üst düzey yöneticileri, uluslararası örgütler ve uluslararası finans kuruluşları ve sivil toplum örgütlerinin üst düzey temsilcilerinin yer alacağı 5 günlük Kongrede, 5 bin delege ve 20 bin ziyaretçi İstanbul'da ağırlanacak.

Devlet başkanı ve bakanların yanında dünyanın en büyük enerji şirketlerinin CEO'ları da kongre boyunca İstanbul'da olacak.

70 ülkenin üyesi olduğu Dünya Petrol Konseyi'nin 22. kongresinin İstanbul'da gerçekleşmesi, Türkiye'nin tanıtımı için de büyük önem taşıyor.

Türkiye'nin istikrarı, büyüyen ekonomisi, sürdürülebilir enerji politikaları, bölgesel barış ve huzura yaptığı katkılar ile küresel enerji ticareti için anahtar rol üstlendiğini vurgulayan "TurKEY for Enerji" (Enerji için anahtar Türkiye) sloganı da kongrede işlenecek.

2022 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN