Arama

'ın birebir modeli 'te gösterilecek

Yayınlanma Tarihi: 13.09.2019 10:50 Güncelleme Tarihi: 13.09.2019 10:50
Milli Muharip Uçak'ın birebir modeli TEKNOFEST'te gösterilecek

, " Havacılık, ve "nde 'nin ve dünyanın yakından takip ettiği milli projelerini görücüye çıkaracak.

Türk Havacılık ve Sanayii AŞ (), " Havacılık, Uzay ve "nde, aralarında 'ın (MMU) da bulunduğu 'nin ve dünyanın ilgisini çeken milli projeleri sergileyecek. MMU'nun birebir modeli ilk kez TEKNOFEST'te gösterilecek.

TUSAŞ'tan yapılan açıklamaya göre, 17-22 Eylül'de 'nda gerçekleşecek TEKNOFEST İstanbul'da Türkiye'nin ve dünyanın yakından takip ettiği milli projeler sergilenecek. 'daki Paris Air Show'da tanıtımı yapılan ve dünyanın sayılı teknolojilerinden 5. nesil savaş uçağı olarak yerini alacak MMU'nun birebir modeli de ilk kez TEKNOFEST'te görülecek. MMU'nun yanı sıra Gökbey, ANKA, Aksungur, Ağır Sınıf Taarruz Helikopteri ve HÜRJET'in de bulunacağı festivalde, HÜRKUŞ Eğitim Uçağı uçuş gösterileri yapacak. TEKNOFEST kapsamında ilk kez "Operasyon ATAK" mobil uygulaması, oyun tutkunlarının beğenisine sunulacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, MMU Projesi'ne ilişkin, "Kararlılıkla bu milli projemizin gerçekleştirilmesi için gece gündüz çalışıyoruz. Bu proje Türkiye'nin yeni nesil gençlerinin eseri olacak." ifadelerini kullandı.

2021 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN