Arama

3 ilin sınır ilçelerinde eğitime 2 gün ara

Mardin, Şanlıurfa ve Şırnak'ta sınıra yakın bölgelerdeki okullarda eğitime 2 gün ara verildi.

3 ilin sınır ilçelerinde eğitime 2 gün ara
Yayınlanma Tarihi: 17.10.2019 10:25:02 Güncelleme Tarihi: 17.10.2019 10:23

Mardin'in Nusaybin ilçesinin tamamında, Artuklu ve Kızıltepe ilçelerinde ise sınıra yakın bölgelerdeki okullarda eğitime 2 gün ara verildi.

Mardin Valiliğinden yapılan açıklamada, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı nedeniyle Nusaybin'in tamamında, Artuklu ile Kızıltepe ilçelerinde ise Suriye sınırına yakın yerleşim yerlerindeki toplam 156 okulda 17-18 Ekim'de eğitime ara verildiği bildirildi.

ŞANLIURFA

Şanlıurfa Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada ise sınır ilçelerindeki Akçakale ve Ceylanpınar ilçelerindeki tüm okullarda, Suruç ve Birecik ilçelerinde ise sınıra yakın bölgelerdeki okullarda, 17 Ekim Perşembe ve 18 Ekim Cuma günleri eğitime ara verildiği duyuruldu.

Aynı ilçelerde daha önce de eğitime 5 gün ara verilmişti.

ŞIRNAK

Şırnak Valiliğinden yapılan açıklamada ise 9 Ekim'de başlayan Barış Pınarı Harekatı'nın başarılı şekilde devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, harekat kapsamında İdil, Cizre ve Silopi ilçelerinin Suriye sınırındaki 55 köy ve mezra okulunda 17-18 Ekim tarihlerinde eğitime ara verildiği kaydedildi.

2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN