Arama

Diyanetten ''

Yayınlanma Tarihi: 12.10.2019 09:50 Güncelleme Tarihi: 12.10.2019 09:50
Diyanetten 'Baba Okulu'

'an ve sünnet temelinde ailede hak dikkati çekmek uzman eğitimcilerle "" seminerleri düzenlenecek.

Diyanet İşleri Başkanlığınca Kur'an ve sünnet temelinde ailede hak dikkati çekmek için alanında uzman eğitimcilerle "Baba Okulu" seminerleri gerçekleştirilecek.

Kur'an ve sünnet temelinde aile olma bilincini kazandırmak, ailede önemine dikkat çekmek amacıyla Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Aile ve Daire Başkanlığınca 4 hafta süreli "" seminerleri yapılacak.

Seminerlerde, "İyi insandan iyi babaya", "Mahremiyet eğitiminde baba", "Çocuğun kişilik gelişiminde babanın rolü", "Çocuğun kendini bulmasını, gerçekleştirmesini sağlayan bir rol model olarak baba", "Eşinin saygın hayat arkadaşı olarak baba", "İslam'a göre baba olmak ve babanın yükümlülükleri", "Kur'an'dan baba örnekleri ve bir baba olarak Hz. Peygamber", "Baba: Korkulan otorite mi, kucaklayan güven kaynağı mı?" ve "Görüş ayrılıklarında çatışma çözme yöntemleri" konu başlıkları ele alınacak.

Sadece babalara yönelik gerçekleştirilecek "Baba Okulu" projesi ilk etapta, pilot iller olarak seçilen , , ve 'da uygulanacak. Seminerlerin, 2021 yılında 81 ilde yapılması planlanıyor.

İlki yarın Ordu'da, ikincisi 13 Ekim'de Samsun'da başlayacak seminerlerin koordinesi, il müftülükleri Aile ve Dini Rehberlik Bürolarınca yapılacak.

Her hafta art arda iki seminer olmak üzere 4 hafta içinde tamamlanacak eğitimlerin katılımcı sayısı 30 kişiyi geçmeyecek.

Seminerlere öncelikle baba olan din görevlilerinin ve diğer kamu kurumlarında çalışanların katılımı sağlanacak.

2020 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN