Arama

e-YDS başvuruları başladı

e-YDS başvuruları başladı

tarafından 'da , ve 'deki e-Sınav uygulama binalarında yapılacak e-YDS 2019/3 (İngilizce) için başvurular, bugünden itibaren 'a kadar alınacak.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca () yapılacak e-YDS2019/3 (İngilizce) için başvurular, bugünden itibaren 'a kadar alınacak.

ÖSYM'nin yer alan duyuruya göre, e-YDS 2019/3 İngilizce alanında, 'da , ve 'deki e-Sınav uygulama binalarında yapılacak.

Cevaplama süresi 180 dakika olacak sınavda adaylar, saat 13.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacak.

Adaylar sınav başvurularını bugünden itibaren 11 Nisan'a kadar ÖSYM'nin "https://odeme.osym.gov.tr" adresinden yapabilecek.

Sınava alınacak aday sayısının e-YDS sınav binalarının aday kapasitesi ile sınırlı olması nedeniyle, bu sınavda kontenjan Ankara'da 3 bin 50, İstanbul'da 432 ve İzmir'de 112 olacak.

Sınav ücretini ilk ödeyen adaylar kontenjana dahil edilecek. Kontenjan dolduğu takdirde adayların sınav ücretini yatırması sistem tarafından engellenecek, ödeme kabul edilmeyecek ve e-YDS için sınav ücreti ödeme süresi sonlandırılacak.

e-YDS elektronik ortamda yapılacağından, adayların sınavda uygulanacak ara yüzleri sınav öncesinde tanıması ve sisteme aşinalık kazanması amacı ile deneme e-Sınavı hazırlandı. ÖSYM'nin duyurusunda bu sınavlara katılacak adayların sınavdan önce deneme sınavından yararlanmalarının önemli olduğu hatırlatıldı.

Adaylar, Deneme e-Sınav uygulamasına ve e-YDS 2019/3 İngilizce Kılavuzu'na ÖSYM'nin internet sitesinde erişebilecek.

2020 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN