Arama

Geleneksel

Yayınlanma Tarihi: 27.04.2018 00:00 Güncelleme Tarihi: 27.04.2018 17:17
Geleneksel Mayıs etkinliği

amatör tarafından her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen ve Türkiye’nin geleneksel hale gelmiş en eski astronomi şenliği olan “”, bu yıl 7-11 Mayıs 2018 tarihleri arasında İÜ Fen Fakültesi çatısı altında gerçekleştiriliyor.

İÜ Fen Fakültesi bünyesinde faaliyet gösteren Amatör (AAK), yıl boyunca birçok etkinlik düzenleyerek, bu etkinliklerde öğrencilerin ve halkın astronomi ile buluşmasına çaba harcıyor.

AAK'nın düzenlediği "" Türkiye'de geleneksel hale gelmiş en eski astronomi şenliği olarak kendi türünde yapılan en kapsamlı etkinlik.

İstanbul'daki ilk, orta ve lise dengi okulların yoğun ilgi gösterdiği önemli bir astronomi etkinliği olarak "Mayıs Etkinliği"ne hafta boyunca yaklaşık 5 bin kişi katılıyor. Etkinlik, her seviyeden ve yaştan katılımcılar için farklı içeriklerin sunulduğu bir astronomi şenliği olma özelliği taşıyor.

Etkinlikte astronomi ve uzay ile ilgili konularda popüler bilim konuşmaları, gece ve gündüz teleskoplarla gözlemler, planetaryum gösterimleri, Gözlemevi ziyareti ve Wolfgang Gleissberg Astronomi Koleksiyonu ziyareti yanı sıra özellikle ilk ve orta dereceli okul öğrencilerine yönelik çeşitli eğitici atölyeler de bulunuyor.

Etkinlik 7-11 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olup herkesin katılımına açık va ücretsizdir.


2020 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN