Arama

  • Anasayfa
  • Yaşam
  • Antik çağ geleneği turizmin çekim noktası oluyor

geleneği turizmin çekim noktası oluyor

Antik çağ geleneği turizmin çekim noktası oluyor

'ın kentinde kötü ruhların kovulması ritüelinin canlandırıldığı Yambol Maske Festivali festival turizmde çekim noktası haline geldi.

'ın Yambol kentinde "kötü ruhların kovulması" ritüelinin canlandırıldığı maske festivali (Kukerlandia) renkli görüntülere sahne oldu.

geleneği olarak Trakya, Bulgaristan ve 'da yaşayan Traklardan bugüne taşınan festivalde, maskeli ve renkli kıyafetli gruplar baharın yaklaştığı günlerde kıştan kalan "kötü ruhları uzaklaştırmak" geleneğini canlandırdı.

Belediyesinin düzenlediği festivalde Tunca Nehri yanındaki şehir parkında toplanan maskeli gruplar, kötü ruhların maskeler ve çan sesiyle kovulmasını anlattıkları gösterilerini jüriye beğendirmeye çalıştı.

TRAK SAVAŞÇILARINI TEMSİLEN GİYDİKLERİ KIYAFET DİKKATİ ÇEKTİ

El yapımı "kuker" maskeler ve üzerlerindeki çanlarla gösterilerini sunan grupların, Trak savaşçılarını temsilen giydikleri kıyafet ve çıkardıkları sesler dikkati çekti.

Başta Edirne olmak üzere 'den ve Makedonya, Romanya, Yunanistan gibi çevre ülkelerden gelenlerin de ilgi gösterdiği festival çerçevesinde konser, sergi ve fotoğraf yarışmaları da düzenlendi.

Her geçen yıl katılımcı sayısının arttığı festival turizmde çekim noktası haline geldi.

Özellikle Türkiye'den son yıllarda tur şirketlerinin paketlerine aldığı festival fotoğraf sanatçıları içinse önemli görseller sunuyor.

2020 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN