Arama

Bir ihanet hikâyesi: Sultan Abdülaziz cinayeti

Yayınlanma Tarihi: 11.01.2020 11:14 Güncelleme Tarihi: 11.01.2020 11:16

Milleti ezen, vuran, medeniyete giden yolu tıkayan darbelerin tarihi Osmanlı’ya uzanıyor. Devlete ve millete üstün hizmetlerde bulunan, orduyu dünyanın ikinci büyük donanması haline getiren Sultan Abdülaziz, İngiltere ve Mason localarının kumpası ile önce tahttan indirilmiş, birkaç gün sonra ise intihar süsü verilerek öldürülmüştü. İşte, Sultan Abdülaziz’i darbeye ve ölüme götüren süreç…

Sultan Abdülaziz nasıl katledildi? sorusunun cevabını derlediğimiz haberi okumak için tıklayın.
Haberin Devamı

kalan karakter 1000

Veli Şirin Veli Şirin

Prof. Dr. İsmail Nakkı Uzunçarşılı, Sultan Abdülaziz'in ölümü hakkında yazdığı (Yıldız Mahkemesi ve Taif Mahkumları..) isimli eserinde Sultanın (intihar) ettiği kanaatine varmaktadır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 17.02.2020 11:51

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FİKRİYAT veya fikriyat.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
Saat Saat 15 Temmuz Gecesi

Saat Saat 15 Temmuz Gecesi

8 sene evvel tarihin gördüğü en alçakça darbe kalkışmalarından biri ülkemizde yaşandı. FETÖ...

2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN