Arama

Mescid-i Aksa'nın son Osmanlı askeri: Iğdırlı Onbaşı Hasan

Yayınlanma Tarihi: 25.06.2021 19:15 Güncelleme Tarihi: 28.05.2022 16:22

Bugün sizlere anlatacağımız hatıra 1972 yılından. Ömrünü Kudüs’e vakfeden bir askerin, Iğdırlı Onbaşı Hasan’ın yarım asra yakın onurlu nöbetini aktaracağız. Bu hatıra, Kudüs’ü sonuna kadar neden savunduğumuzun bir özetidir aslında. "Eski Defterler"in yeni bölümü ile karşınızdayız.

Iğdırlı Onbaşı Hasan ile ilgili haberimizi okumak için tıklayın

Editör - Sunucu: Burcu Sandıkçı
Kamera - Kurgu: Ahmed Helal

_______________________________________

FİKRİYAT.COM SOSYAL MEDYADA!

Dijital medyanın tüm mecralarında yer alan Fikriyat.com sosyal medyada da aktif olarak faaliyet gösteriyor.

Fikriyat'ı aşağıdaki sosyal medya adreslerinden takip edebilirsiniz;

👉 TWITTER

👉 INSTAGRAM

👉 FACEBOOK

👉 Fikriyat.com mobil uygulamasını ise buradan indirebilirsiniz.

TÜM ÇALIŞMALAR YOUTUBE KANALIMIZDA!

Fikriyat.com sitesinde ve mobil uygulamasında yer alan tüm video içeriklerini eş zamanlı olarak da youtube kanalımız üzerinden izleyebilirsiniz.

Haberin Devamı

kalan karakter 1000

Hüseyin Kale Hüseyin Kale

Allah, cümle şehitlerimize gani gani rahmet eylesin. Onbaşı Hasan dedemize, Allah gani gani rahmet eylesin. Onun yerinde olmak, nöbetini bizzat devralmak isterdim. Evlatlarımızın yine oralarda nöbet tuttuğu günleri tekrar yaşatmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ederim. Bizler zayıf kaldık, sahip çıkamadık. Dualarımızla sahip çıkmaktan başka çaremiz kalmadı. Kudüs Filistin'indir. Kudüs İslam'ındır. Allah yar ve yardımcımız olsun. Bu uğurda, canı ve cananı verenlerden eylesin bizleri.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 12.08.2021 11:12

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FİKRİYAT veya fikriyat.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN