Arama

Ahmet Kaya'nın anısına...

Yayınlanma Tarihi: 28.10.2017 00:00 Güncelleme Tarihi: 28.10.2017 14:08

“… Beni üşüten tek bir şey var, ben vatansızlıktan üşüyorum…” Bu sözlerin sahibi, yorgun demokrat Ahmet Kaya… Bugün onun doğum günü… “Öldüğümde değil yaşarken anlayın beni…” Tarih bu cümleyi kaydettiğinde Ahmet Kaya hayattaydı. Bu cümle onun iki dudağı arasından döküldüğünde kimse anlamamıştı ne demek istediğini. Yaşarken linç ettiler Ahmet Kaya’yı. O ülkesinden uzakta öldüğünde de yüzlerce ödül verdiler. O Türkiye’nin ‘yorgun demokratı’ydı. Yüreğinde insan sevgisi, dilinde demokrasi hak ve özgürlük kelimeleri vardı. Ancak o demokrasi adına kara lekelerle dolu 90’lı yıllarda yaşıyordu. Bugün yorgun demokrat Ahmet Kaya’nın doğum günü… İyi ki doğdun iki gözüm…

Haberin Devamı

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FİKRİYAT veya fikriyat.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
Bir Bilgi - Tuğra

Bir Bilgi - Tuğra

Üç kıtada hüküm süren Osmanlı hükümdarlarını temsil eden yazılı alâmet ve işaretler genel bir...

2023 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN