Arama

15 dakikada animenin yüz yılı

Yayınlanma Tarihi: 26.07.2019 13:33 Güncelleme Tarihi: 02.01.2018 17:19

Geride bıraktığımız yıl Japon animasyon sinemasının yüzüncü yılıydı. Bu özel zamanı kutlamak için birçok etkinlik gerçekleşti. Bunlar yapılırken özellikle animenin geçmişini anlatan projeler devreye sokuldu. Örneğin merkezi Tokyo'da bulunan National Museum of Modern Art'ın işlettiği bu sitede, retro Japon animeleri ücretsiz izlenebiliyor. Üstelik İngilizce altyazı desteği sayesinde bu filmlerde bahsedilenleri anlamanız da mümkün kılınmış.

Japon animasyon sinemasının yüzüncü yılına yönelik yapılan video, animenin geçmişinin hızlı bir özetini sunuyor. Animasyon tekniğinin yıllar içinde nasıl geliştiğini ortaya koyan bu video, ilk Japon animasyon filmi olan Namakura Gatana (1917) ile başlıyor ve 122 filmle kronolojik olarak devam ediyor.

Haberin Devamı

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FİKRİYAT veya fikriyat.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
Çin’de trajik bir gelenek

Çin'de trajik bir gelenek

Lotus ayak uygulaması, Çin'de ortaya çıkmış trajik bir gelenektir. Bu topraklarda belirli sebeplerden...

Mardin Ulu Camii

Mardin Ulu Camii

Mardin Ulu Camii, 12. yüzyıl Artuklu mimarisini en güzel örneklerindendir. Yivleme tekniği...

2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN