Arama

'Mitolojik ada'nın efsaneleri turistleri karşılıyor

Yayınlanma Tarihi: 08.07.2019 13:12 Güncelleme Tarihi: 08.07.2019 13:12
'Mitolojik ada'nın efsaneleri turistleri karşılıyor

'de üzerinde insan yaşayabilen tek ada olan 'na gelen turistler, adada karşılaştıkları tiyatro gösterileriyle adeta tarihe tanıklık ediyor.

Amazon kadınlarının yaşadığı ve Herkül'ün altın postu aramak için adaya geldiği gibi mitolojik hikayeleriyle ön plana çıkan ada, ziyaretçilerini geçmişe yolculuğa çıkarıyor.

Adada, Giresun Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncularınca temsili Herkül ve Amazon kadını gösterilerinin yanı sıra Yunanlı gemiciler Argonotlar ile Saka Türklerinin karşılaşması canlandırılıyor.

Manastır harabesi ve şarap fıçısı gibi alana sahip ada, yapıyor. Turistlere rehber eşliğinde gezinti rotasında bu özellikler anlatılıyor.

Ada gezintisi yapan turistler, ağaçlardaki tepeli karabatak, siyah karabatak, çil karabatak, yuvalarını yakından görme şansı yakalıyor.

'nın, 'ne kaydı için başvuru işlemi ve yapıldı.

Manastır harabesi ve şarap fıçısı gibi tarihi sahip ada, yaklaşık 30 türde kuşa ev sahipliği yapıyor. Turistlere rehber eşliğinde gezinti rotasında bu özellikler anlatılıyor.

Ada gezintisi yapan turistler, ağaçlardaki tepeli karabatak, siyah karabatak, çil karabatak, gümüş martı ve küçük gümüş martılarının yuvalarını yakından görme şansı yakalıyor.

Giresun Adası'nın, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne kaydı için başvuru işlemi Giresun Valiliğince yapıldı.

Manastır harabesi ve şarap fıçısı gibi tarihi kalıntıların ada, yaklaşık 30 türde kuşa ev sahipliği yapıyor. Turistlere rehber eşliğinde gezinti rotasında bu özellikler anlatılıyor.

Ada gezintisi yapan turistler, ağaçlardaki tepeli karabatak, siyah karabatak, çil karabatak, gümüş martı ve küçük gümüş martılarının yuvalarını yakından görme şansı yakalıyor.

Giresun Adası'nın, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne kaydı için başvuru işlemi Giresun Valiliğince Kültür ve Turizm Bakanlığına yapıldı.

Temsili Amazon kadını Duygu Aydın da ziyaretçilerin korku ve şaşkınlık yaşayabildiğini dile getirerek, "Tabii yanımıza geldiklerinde alışıyorlar, bizimle fotoğraf çektirip seviniyorlar. Biz de gelen turistler için milattan önceyi canlandırmaya çalışıyoruz." ifadesini kullandı.

2021 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN